Z OSTATNIEJ CHWILI

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen do ukraińskich deputowanych: Ukraina przeszła długą drogą od rewolucji godności i wybrała jasno - chce być demokracją • • • Ursula von der Leyen do ukraińskich deputowanych: przed wami długa droga, ale Europa będzie po waszej stronie tak długo, jak będzie to potrzebne; widzę europejską przyszłość Ukrainy • • •

Irpień w ruinie. Nowy plan miasta nakreśli znany japoński architekt

Dwa tygodnie temu ochotnicy z Kijowa mieli oczyścić z gruzów prawie cały Irpień. Władze miasta już myślą o jego odbudowie. Wszystko wskazuje na to, że planem zajmie się znany japoński architekt Hiroki Matsura.

Zniszczenia w Irpieniu
Zrzut ekranu z nagrania @NEXTA

O roboczym spotkaniu z założycielem międzynarodowych biur architektoniczno-urbanistycznych poinformował Rady Inwestycyjnej i były burmistrz miasta Władimir Karplyuk.

Zdaniem gościa z Kraju Kwitnącej Wiśni, zniszczono w wyniku rosyjskiej agresji miasto, ma ogromny potencjał.

Byłem w 10 miastach na Ukrainie. To najlepsze miasto, jakie kiedykolwiek widziałem. Dla nas, urbanistów, Irpin to wymarzone miasto. Rozumiem, dlaczego przenoszą się tu młode rodziny”

– powiedział Matsura.

"Spotkanie zaowocowało porozumieniem o współpracy. Później Hiroki Matsura będzie mógł przedstawić władzom miasta „master plan Irpienia”, który podkreśli cechy miasta" - przekazał były burmistrz miasta.

 


Źródło: Telegram, niezalezna.pl

#Ukraina #Irpień #Odbudowa Ukrainy

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo