Pożar Miasteczka Wolności. Spaliło się 5 namiotów

Komenda Stołeczna Policji poinformowała, że w pożarze Miasteczka Wolności przed Sejmem spaliło się 5 z 7 namiotów, a policjanci zabezpieczyli 11 butli z gazem. Na szczęście - nikomu nic się nie stało. Państwowa Straż Pożarna podała, że akcja gaśnicza trwała godzinę.

twitter.com/@Policja_KSP

"Niestety, spaleniu uległo 5 z 7 namiotów. W trakcie naszych działań zabezpieczono 11 butli z gazem. Najważniejszą informacją jest jednak to, że dzięki szybkiej reakcji policjantów nikomu nic się nie stało. Czynności trwają"

- podała na Twitterze Komenda Stołeczna Policji.

Z informacji przekazanych przez rzecznika Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwestra Marczaka, o godz. 2 w nocy w miasteczku namiotowym przed Sejmem doszło do pożaru. W ogniu stanęły namioty protestujących. Pożar zauważył patrol policji, pozostałe służby na miejsce wezwało wojewódzkie centrum powiadamiania ratunkowego.

"Funkcjonariusze obudzili i wyprowadzili z namiotów trzy osoby. Nikt nie doznał obrażeń"

- podkreślił.

Również stołeczna komenda informowała na Twitterze, że w nocy nieopodal Sejmu doszło do "bardzo niebezpiecznego zdarzenia". Dodała, że policjanci pełniący nocną służbę zaobserwowali ogień w namiocie, w tym samym czasie otrzymali zgłoszenie z WCPR.

Pracę strażaków na miejscu podsumował rzecznik prasowy komendanta głównego PSP bryg. Karol Kierzkowski.

"Akcja strażaków nie była skomplikowana. Strażacy pracowali 60 minut"

- wskazał Kierzkowski.

Teren Miasteczka Wolności został ogrodzony przez policję taśmą.

Miasteczko Wolności, skupiające protestujących przeciwko rządom PiS, stoi naprzeciwko gmachu Sejmu na skwerze imienia François Mitterranda. Organizatorzy miasteczka pisali o nim na Facebooku, że jest to "jedyne w Polsce miejsce, gdzie non stop, 24 godziny na dobę, 365 dni w roku" broniona jest demokracja, konstytucja i prawa człowieka

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Wolne Miasteczko #Warszawa #Polska

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo