Podatkowy skandal z Kraśką. Poseł Smoliński na Albicli: "Brawo TVN za dobór dziennikarzy!"

Szokujące doniesienia na temat tego, że Piotr Kraśko miał unikać płacenia podatków wywołały lawinę komentarzy w mediach społecznościowych. - Moralizator TVN i "nauczyciel" cnót wszelakich Piotr Kraśko w latach 2012-15 za rządów Platformy nie płacił podatków. Skarbówka dzięki Jednolitemu Plikowi Kontrolnemu wykryła u niego 760 tys. zł należności. Brawo TVN za dobór dziennikarzy! - skomentował na Albicli poseł PiS Kazimierz Smoliński.

Sławek, CC BY-SA 2.0 , via Wikimedia Commons

Portal TVP Info ujawnił szokujące informacje na temat gwiazdora TVN-u Piotra Kraśki. Okazuje się, że dziennikarz mógł mieć problem z płaceniem podatków. - W 2017 roku kontrolerzy odkryli, że od 2012 roku Kraśko nie składał zeznań podatkowych, czyli tzw. PIT-u. Kraśko od 2008 roku miał mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą, ale nie wykazywać... żadnych przychodów, ani obrotów, co przy normalnym prowadzeniu działalności jest niemożliwe - przekazano. 

Według doniesień we  wskazanym okresie Kraśko mógł zarobić 2,8 mln zł z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej, do tego dochodzi etat w telewizji (wówczas TVP) - ponad 700 tys zł. Telewizja wywiązywała się z obowiązku podatkowego tytułem umowy, Kraśko - miał nie składać żadnych deklaracji. 

Te sensacyjne doniesienia są mocno komentowane w mediach społecznościowych. Przedstawiamy państwu reakcje polityków i internautów na te informacje. 

- Moralizator TVN i "nauczyciel" cnót wszelakich Piotr Kraśko w latach 2012-15 za rządów Platformy nie płacił podatków. Skarbówka dzięki Jednolitemu Plikowi Kontrolnemu wykryła u niego 760 tys zł należności. Brawo TVN za dobór dziennikarzy!

- napisał na Albicli poseł Kazimierz Smoliński.

Na Twitterze również wrze. - O tempora, o mores! - zawołał poseł Arkadiusz Mularczyk. 

 

 

 


Źródło: Niezalezna.pl

#Piotr Kraśko

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo