Kraśko kpił z prawa nie tylko na drodze? Sensacyjne ustalenia mediów: Prezenter nie płacił podatków

Znany prezenter telewizji TVN Piotr Kraśko ma kolejne kłopoty. Niedawno ujawniono, że Kraśko stanie przed sądem w Ostrołęce za prowadzenie pojazdu bez uprawnień, a dziś portal tvp.info dotarł do sensacyjnych informacji odnośnie Kraśki - okazuje się, że mógł mieć on problem... z płaceniem podatków. Mimo, że zarabiał naprawdę dużo. 

Piotr Kraśko
Autorstwa Ralf Lotys (Sicherlich), CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=72261737

- Wykrycie nieuczciwego podatnika było możliwe dzięki uruchomieniu w 2016 r. przez rząd PiS tzw. Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). To nowoczesny system pozwalający m.in. na sprawdzenie, czy od wystawionych faktur przedsiębiorca uiścił należności skarbowe

- informuje portal tvp.info. 

Według informacji dziennikarzy tego serwisu, w 2017 roku kontrolerzy odkryli, że od 2012 roku Kraśko nie składał zeznań podatkowych, czyli tzw. PIT-u. Kraśko od 2008 roku miał mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą, ale nie wykazywać... żadnych przychodów, ani obrotów, co przy normalnym prowadzeniu działalności jest niemożliwe. 

Wstępne analizy miały wykazać, że we wskazanym okresie Kraśko mógł zarobić 2,8 mln zł z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej, do tego dochodzi etat w telewizji (wówczas TVP) - ponad 700 tys zł. Telewizja wywiązywała się z obowiązku podatkowego tytułem umowy, Kraśko - miał nie składać żadnych deklaracji. 

Kiedy prezentera poinformowano, że ma być przeprowadzona kontrola, miał on... złożyć zaległe deklaracje i załacić podatki z odsetkami na kwotę ponad 760 tysięcy złotych. 

- Co ciekawe, składając zaległe zeznania Kraśko ujawnił faktury, których nie odkryli jeszcze kontrolerzy, na kwotę prawie 400 tys. zł. Od tych przychodów też musiał zapłacić podatek - pisze tvp. info. Suma wszystkich zaległości miała wynieść prawie 850 tysięcy złotych. Sprawa zakończyła się zamknięciem. 

To nie jedyne kłopoty obecnej gwiazdy TVN

19 sierpnia 2016 roku w mieście Myszyniec, przy ulicy Pawłowskiego, prowadząc auto marki BMW Piotr Kraśko został zatrzymany przez patrol policji. Okazało się, że kierujący nie miał uprawnień do prowadzenia samochodu. Zostały mu one cofnięte w 2014 roku. W tej sprawie akt oskarżenia został skierowany 8 czerwca przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie do Sądu Rejonowego w Ostrołęce. 

 

 


Źródło: niezalezna.pl, tvp.info

#TVN #Piotr Kraśko

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo