Kończy im się sprzęt? Rosjanie sięgają po miny... z lat 50. XX wieku. Już doszło do wypadków

Rosjanie minują obwód chersoński na Ukrainie wykorzystując miny z lat 50. XX wieku - poinformował ukraiński wywiad wojskowy na stronie ministerstwa obrony. Aby chociaż w jakiejś części odbudować potencjał wojskowo-techniczny, ogromne ilości czołgów oraz bojowych pojazdów opancerzonych, armia Putina jest zmuszona zaopatrywać jednostki w sprzęt oraz broń wyprodukowane wiele lat temu.

By Vitaly V. Kuzmin - http://www.vitalykuzmin.net/?q=node/600, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=39795885

„Usiłując powstrzymać żołnierzy ukraińskich, rosyjscy agresorzy pilnie budują dodatkowe linie obrony, minują terytorium i tworzą inżynieryjne ogrodzenia”

– oznajmił wywiad.

Według wywiadu na tereny okupowane przybyła kolumna rosyjskich ciężarówek wojskowych z wyprodukowanymi w latach 50. minami, które były przechowywane w magazynach w obwodzie rostowskim w Rosji i szykowane do zniszczenia.

- Podczas próby utworzenia minowej przeszkody na tych minach wyleciało w powietrze kilku rosyjskich saperów z 7. bazy wojskowej 49. ogólnowojskowej armii południowego okręgu wojskowego wojsk rosyjskich. Przy tym kierownictwo wojskowe zaklasyfikowało to jako nieszczęśliwe wypadki

– podaje ukraiński wywiad.


O tym, że rosyjska armia korzysta z przestarzałego sprzętu, informowaliśmy już na łamach naszego portalu wielokrotnie. Według ukraińskiego wywiadu, rosyjscy żołnierze zbierają sprzęt, który od dziesiątek lat składowany był w magazynach i jest w bardzo złym stanie technicznym oraz wizualnym.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Ukraina

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo