Nie porozmawiają z Putinem. Słynny telemost dyktatora Kremla ze społeczeństwem przełożony

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow poinformował o przełożeniu słynnego dorocznego telemostu, w ramach którego obywatele Rosji zadawali pytania Władimirowi Putinowi. Pierwotnie zaplanowano go na przyszły tydzień. Nowa data nie jest jeszcze znana. Nie wiadomo, czy w ogóle dojdzie do wydarzenia. 

Fot. Aleksiej Witwicki | GAZETA POLSKA

Jak stwierdził Pieskow, cytowany przez rosyjskie media, doroczna "gorąca linia" z Władimirem Putinem nie może odbyć się w czerwcu. 

To bardzo złożone, obszerne wydarzenie. Trwają przygotowania, zarówno od strony merytorycznej, jak i technicznej. W czerwcu do dorocznej linii nie dojdzie.

– stwierdził rzecznik Kremla.

Co ciekawe, jeszcze kilka dni temu przekonywano, że do telemostu ze społeczeństwem dojdzie w przyszłym tygodniu, w trakcie zaplanowanego w Sankt-Petersburgu Międzynarodowego Forum Ekonomicznego. Wydarzenie zaplanowano w dn. 15-18 czerwca.

Jak podaje serwis Ukraińska Prawda, doroczna telekonferencja ze społeczeństwem odbywa się od 2001r. Wyjątkiem były lata 2004,2012 oraz 2020. Wydarzenie trwa zazwyczaj kilka godzin. Pytań nie zadają przypadkowi ludzie – rzadko kiedy dotykają one drażliwych tematów. 

Tymczasem portal Kresy24.pl przypomina, że w kwietniu przełożone zostało, odbywające się co roku w tym miesiącu, doroczne wystąpienie Putina przed połączonymi izbami rosyjskiego parlamentu – Dumą i Radą Federacji. Do dziś do wystąpienia nie doszło. 

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Rosja #telemost #społeczeństwo #Putin #rozmowa #Pieskow #Kreml

Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo