Prezydent Duda rozmawiał z Joe Bidenem. Znamy tematy, które poruszono

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał telefonicznie z prezydentem USA Joe Bidenem. Rozmawiali o wojnie na Ukrainie, a także między innymi o zbliżających się szczytach Dziewiątki Bukareszteńskiej i NATO - poinformował szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot.

twitter.com/@prezydentpl

"Zakończyła się rozmowa prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem USA Joe Bidenem" - powiedział Szrot w środę wieczorem.

Jak zaznaczył, rozmowa dotyczyła szczytów: Bukaresztańskiej Dziewiątki, który odbędzie się w piątek w Bukareszcie oraz czerwcowego szczytu NATO, który będzie miał miejsce w Madrycie.

Według niego prezydenci rozmawiali o wojnie na Ukrainie, wzmocnieniu bezpieczeństwa Polski oraz współpracy gospodarczej i współpracy dotyczącej bezpieczeństwa Polski oraz USA.

Duda i Biden mówili też o terminach kolejnych swoich rozmów. "Prezydenci z pewnością spotkają się w Madrycie. Co do wcześniejszych spotkań - nie wiem. Wiem, że na pewno są planowane kolejne rozmowy telefoniczne" - powiedział Szrot.

Jak powiedział dziennikarzom oczekującym na wylot samolotu do Portugalii, rozmowa trwała ok. pół godziny.

Andrzej Duda po zakończeniu rozmowy z Bidenem udaje się Portugalii. To początek jego podróży po południowej Europie. Celem kolejnych wizyt jest lobbowanie za jak najszybszym przyznaniem Ukrainie statusu państwa kandydującego do Unii Europejskiej.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo