Tuska zapytano, dlaczego „zabrał pieniądze z OFE”. Odpowiedź: „Te wasze grosze. Dziś podjąłbym taką samą decyzję” [WIDEO]

- To była dosłownie kradzież pieniędzy ludzkich. Dlaczego pan zabrał te pieniądze z OFE? - takie pytanie zadał Donaldowi Tuskowi starszy mężczyzna podczas spotkania z wyborcami w Wałbrzychu. Szef PO przekonywał, że podjął dobrą decyzję oraz ocenił, że Polacy zgromadzili w OFE "grosze". A wszystko zrobiłby jeszcze raz...

Donald Tusk
facebook.com/PlatformaObywatelska screen

W trakcie niedawnego spotkania z wyborcami w Wałbrzychu Donald Tusk zapowiedział, że jeśli PO wygra wybory, zagwarantuje legalny dostęp do aborcji do 12 tygodnia ciąży (po konsultacji pacjentki z lekarzem). Obiecał ponadto wprowadzenie związków partnerskich i przegląd prawa dotyczącego osób transpłciowych. Szef PO musiał również zmierzyć się z trudnymi pytaniami. Jedno z nich dotyczyło OFE. 

"Pracowałem 43 lata uczciwie. Pan nam zabrał dodatkowe emerytury, które odkładaliśmy. Ja na przykład na Niderlandy (Nationale Nederlanden OFE - red.) oddawałem. Ponad 22 z hakiem (tysiące - red.). Pan nam to zabrał - dlaczego? To były nasze pieniądze. Ja jestem za panem. Ja pana toleruję, ale to, co pan zrobił za swojej kadencji, to było karygodne. To była dosłownie kradzież pieniędzy ludzkich!"

- pytał przewodniczącego PO starszy mężczyzna. 

"Dlaczego Pan dał sobie wmówić coś, co będzie panu bardzo łatwo sprawdzić? Gdzie są pieniądze z OFE? Jest mi przykro, że powtarza pan ten fałszywy mit o konsekwencjach moich decyzji dotyczących OFE. Pieniądze, które były na waszych kontach OFE, zostały przeniesione na waszych kontach w ZUS-ie. Nikt nie stracił nawet grosza na operacji przeniesienia pieniędzy z OFE do ZUS-u"

- przekonywał Tusk. 

"Wie pan, kto stracił? Te, jak pan powiedział, Niderlandy"

- precyzował. 

Dalej było jeszcze ciekawiej. Tusk oświadczył, że spółki zarządzające OFE "kosiły kasę za zarządzanie tymi waszymi groszami raptem". 

"Pamiętacie, co tam były za wielkie pieniądze na kontach OFE. Wielkie pieniądze zarabiali ci, którzy OFE prowadzili. Ja chciałem przerwać ten proceder"

- przekonywał Tusk.

 

 Źródło: TVP Info, twitter.com, niezalezna.pl

 

#polityka

Mateusz Mol
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo