Piotr Naimski: Rosjanie prowadzą tę wojnę przeciwko Europie. Nie pierwszy raz używają głodu

"Wielu polityków nie chce przyznać tego, że Europa jest w stanie wojny. Rosjanie prowadzą tę wojnę przeciwko nam" - mówił w "Dziennikarskim Pokerze" w Telewizji Republika minister Piotr Naimski. Pytany o wypowiedź Donalda Tuska, chętnie cytowaną przez Rosjan, stwierdził, że "trudno dostrzec racjonalne przesłanki tego, co robi Tusk".

Piotr Naimski
Marcin Pegaz/Gazeta Polska

Minister Piotr Naimski gościł w Telewizji Republika, gdzie dyskutowano m.in. o toczącej się wojnie na Ukrainie oraz jej skutkach dla całej Europy.

- Kryzys, w który wchodzimy, to jest koszt wojny. Nie możemy się oszukiwać, że Rosja zaatakowała tylko Ukrainę. Ich działania są skierowane przeciw całej Europie - powiedział Naimski w rozmowie z Tomaszem Sakiewiczem w "Dziennikarskim Pokerze".

Sekretarz stanu i pełnomocnik Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej podkreślił, że "nie spełniają się najczarniejsze scenariusze dotyczące przyszłości Polski i Europy po wprowadzeniu embarga na rosyjskie produkty", choć wielu zachodnich polityków chciałoby przywrócenia stanu sprzed wojny.

- Wielu polityków nie chce przyznać tego, że Europa jest w stanie wojny. Rosjanie prowadzą tę wojnę przeciwko nam. Nie tylko w płaszczyźnie energetycznej, ale również np. w informacyjnym. Narzędzia propagandowe są używane częściej niż dotychczas w konfliktach

- zaznaczył Naimski. Dodał także, że "Rosjanie nie pierwszy raz używają głodu jako narzędzia wojny".

Minister Naimski odniósł się również do wypowiedzi Donalda Tuska, który w poniedziałek był na Dolnym Śląsku, gdzie rozmawiał z rolnikami. Wyraził tam obawę, że wsparcie ukraińskiego rolnictwa, będzie... konkurencją dla polskich rolników. Nie zważając przy tym na potrzeby wręcz całego świata, który odczuwa obecnie braki zboża. Wypowiedzi lidera PO szybko podchwyciła rosyjska propaganda.

- Trudno dostrzec racjonalne przesłanki tego, co robi Tusk – powiedział Naimski. – Jeżeli wypowiedzi polityków i mediów są z zadowoleniem cytowane w Moskwie, to znaczy ze służą Moskwie.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Piotr Naimski

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo