Najnowszy numer „GP”: Braterstwo odwagi. Kijów-Warszawa wspólna sprawa

W najnowszym numerze Tygodnika „Gazeta Polska” dostępnym w sprzedaży od środy 1 czerwca 2022 r. szczególnie polecamy tekst Macieja Kożuszka „Braterstwo odwagi. Kijów i Warszawa bliżej wspólnej przyszłości”. Będzie też wywiad z prof. Sławomirem Cenckiewiczem oraz sensacyjne ustalenia „Gazety Polskiej” na temat fundacji założonej przez Tomasza Grodzkiego. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy, bezpłatny okres próbny.

Gazeta Polska

Bezprecedensowe ukraińsko-polskie konsultacje międzyrządowe to dopiero początek realizacji szerokiego planu, który nie tylko ma pomóc Ukrainie wygrać tę wojnę, ale ma być też szansą na zagospodarowanie potencjału obydwu krajów w przyszłości. Ale to plan dla odważnych, gotowych budować bezpieczeństwo bez oglądania się na Rosję i budować przyszłość Europy bez ciągłego oglądania się na niemieckie przywództwo. 
- czytamy w tekście Macieja Kożuszka.

Ponadto w numerze:

  • Polska w sercu! Wielka mobilizacja

W marcu 2013 roku prezes PiS-u Jarosław Kaczyński wyruszył w trasę, aby skupić się na Polsce powiatowej. Przez dwa lata w większość weekendów odbywał po kilka spotkań z Polakami. Ta taktyka okazała się zwycięska. PiS na półtora roku przed wyborami wraca do sprawdzonych metod. 
- więcej w tekście Jacka Liziniewicza.

  • Wojna na polityczne imprezy. Tusk złośliwie podgryza Trzaskowskiego

W Platformie chcą stworzyć atrakcyjną imprezę polityczną, która da jakiś nowy impuls, ściągnie ludzi. W tym widzą perspektywę – mówi informator „Gazety Polskiej”. Tę koncepcję zaczął realizować w postaci Campusu Polska Przyszłości Rafał Trzaskowski, który jak dotąd bez efektów próbuje zorganizować środowisko swoich zwolenników na większą skalę. Donald Tusk również chciałby mieć własne tego rodzaju przedsięwzięcie, które jednak będzie podporządkowane strukturom Platformy Obywatelskiej i nie stworzy zagrożenia dla jego pozycji. W obliczu narastającego konfliktu o przywództwo sytuację sondują tzw. regionalni baronowie partii, żeby w odpowiednim momencie stanąć po stronie silniejszego.
- więcej na ten temat w tekście Huberta Kowalskiego.

  • Koniec dziejowego pecha. Polskość to normalność. I co teraz? Wykorzystajmy szansę jedną na kilkaset lat!

W Polsce będzie stała baza NATO, 10 tys. amerykańskich żołnierzy i ogromna ilość broni i amunicji – to informacje z ostatnich dni. Wszystko, co kluczowe dla Europy i jej bezpieczeństwa, może rozgrywać się niebawem nie w Berlinie czy Paryżu, ale w Warszawie. Możemy być centralnym krajem w sojuszu proponowanym przez Borisa Johnsona. Lgną do nas Ukraińcy i walczący o wolność Białorusini. Pierwszy raz od setek lat powstaje koniunktura korzystna dla budowy silnej polskiej państwowości. 
- czytamy w analizie Piotra Lisiewicza

  • Ojciec chrzestny korupcyjnego układu. Na kontach fundacji znalazło się w przestępczy sposób 1,5 mln zł

Według relacji świadków marszałek Senatu Tomasz Grodzki, gdy jeszcze kierował szpitalem w Szczecinie-Zdunowie, wiele razy mówił, że pieniądze od pacjentów pobiera na przyszpitalną Fundację Pomocy Transplantologii, którą sam zakładał. Dziś, dzięki ustaleniom prokuratury, wiemy, że fundacja służyła do prania brudnych pieniędzy wyłudzanych od pacjentów. A kierowała nią zorganizowana grupa przestępcza. 
- ujawnia Tomasz Duklanowski.

  • Długie ramiona agentury. Czy udało nam się uwolnić od wpływu posowieckiej agentury?

Istota agentury polega na tym, że jest ona wmontowana w krwiobieg funkcjonowania państwa. Dlatego trzeba ją poza ten system wypchnąć, by nie miała możliwości sieciowania się czy robienia różnych interesów, by nie żerowała na organizmie państwowym. Chodzi zarówno o bezpieczeństwo wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
- mówi prof. Sławomir Cenckiewicz, dyrektor WIH, którego najnowsza książka „Agentura” ukazała się właśnie na rynku. Rozmawia Tomasz Łysiak

  • Prokurator poczeka, aż adwokat zadzwoni do kolegi?

Przeszukanie mieszkania adwokata lub radcy prawnego dopiero po zawiadomieniu właściwego dziekana i w jego obecności. Zawieszenie w czynnościach jedynie przez sąd, a nie jak dotychczas – przez prokuratora. Takich zmian chciała Naczelna Rada Adwokacka. Senatorowie Koalicji Obywatelskiej już spełnili to życzenie. Co teraz zrobi Sejm?
- o szczegółach czytaj w tekście Grzegorza Brońskiego.
 

Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

 


Źródło: niezależna.pl, Gazeta Polska

#Gazeta Polska

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo