Wyjeżdżasz na tydzień i nie wiesz co zabrać? Pomocne triki w pakowaniu bagażu

Wyjeżdżając na urlop nigdy nie wiemy co zabrać, bo przecież wszystko może się przydać. Pakujemy ubrania na ciepłe dni jak i na te zimne. Koniec końców po powrocie do domu okazuje się, że połowa z tych rzeczy nigdy nie została użyta. Jak się spakować „z głową” i zabrać tylko potrzebne rzeczy?

Zdjęcie dodane przez Vlada Karpovich

Przed planowanym wyjazdem sprawdź pogodę

Przed planowanym wyjazdem dobrze jest sprawdzać codziennie pogodę w miejscu, do którego planujemy pojechać. Dzięki temu będziemy wiedzieć, jak się zmienia i co warto zabrać, a o czym lepiej zapomnieć. 

Jeżeli planujemy wakacje w miejscu, gdzie jest zawsze ciepło to spakujemy tylko lekkie i przewiewne rzeczy. Nie jest nam potrzebna ciepła, zimowa bluza tak na wszelki wpadek. Zajmie ona dużo miejsca, a nigdy jej nie założymy. 

Sprawdzamy co oferuje hotel dla gości

Zastanów się, ile razy wyjeżdżając do hotelu czy pensjonatu zabierałaś/eś ze sobą ręczniki, suszarkę do włosów czy kapcie. Wystarczy sprawdzić na stronie internetowej miejsca, gdzie będziemy spać co nam zapewnią. To zaoszczędzi nam miejsca w bagażu i przewożenia niepotrzebnych rzeczy. 

Aktywności na wakacjach

Wyjeżdżając na wakacje zastanów się co będziesz robić w miejscu, do którego jedziesz. Jeżeli w planach masz zamiar korzystać z uroków plaży czy zwiedzać nie będą ci potrzebne spodnie trekkingowe, z kolei w górach nie przyda Ci się strój kąpielowy.

Warto również sprawdzić ofertę hotelu czy kempingu, na którym będziemy mieszkać, bo może się okazać, że jest tam siłownia lub zajęcia z jogi. Wówczas na pewno przyda się nam stój do ćwiczeń. 

Dobrze jest również wiedzieć czy warto wszystko zabierać z domu czy jednak można coś wypożyczyć na miejscu. 

Co można kupić na wakacjach?

Pakując kosmetyki do samolotu możemy zabrać wszystko do 100 ml łącznie może to być 1 litr. Zastanówmy się jednak czy jest gra warta świeczki. Może warto zamiast upychać wszystko w bagażu kupić niektóre kosmetyki na miejscu tj.: szampon, odżywka do włosów, balsam, pasta do zębów czy płukanka na miejscu w supermarkecie. 

Zamiast zabierać ze sobą 3 książek do czytania zainwestujmy w czytnik do książek. Zmieścimy na nim o wiele więcej pozycji książkowych niż tylko trzy. 

Jak wykorzystać dobrze przestrzeń w walizce lub plecaku?

Zapomnij o pakowaniu ubrań złożonych w kosteczkę. To jest błąd w postaci marnowania miejsca. Ubrania codzienne oraz te z bawełny tj.: t-shirty, swetry, dresy czy dżinsy należy rolować. Taki sposób pakowania zajmie mniej miejsca, a ubrania nie zostaną wygniecione. 

Płaszcze, koszule lub marynarki zawsze układamy płasko na dnie walizki.

Pakujemy w każdy możliwy zakątek mniejsze rzeczy np.: w buty wciskamy skarpetki i bieliznę, w termos wszystkie podłużne rzeczy. 

Dobrym sposobem jest również używanie organizerów podróżnych w różnych kolorach lub podpisanych. Pozwoli to na zachowanie porządku w walizce i posegregowaniu rzeczy. W razie szybkiej konieczności nie szukamy po całej torbie bluzki tylko wyjmujemy ten jeden konkretny organizer. 

Jak dobrze spakować bagaż podręczny?

Duże i ciężkie rzeczy pakujemy na same dno. Na tym kładziemy lekkie ubrania. Na samej górze zaraz po otwarciu torby pakujemy przekąski i kosmetyczkę, którą trzeba będzie okazać do kontroli podczas odprawy. 

Ciężkie i grube ubrania, jak bluza, kurtka czy duże buty zajmują w bagażu najwięcej miejsca. Zamiast pakować je do walizki najlepiej będzie założyć je na siebie i wejść w nich na pokład samolotu. Podczas lotu będziemy mogli je swobodnie te ubrania zdjąć.

Przed wyjazdem na lotnisko w domu należy zważyć bagaż i sprawdzić czy nie przekracza dozwolonej wagi. 

Podpisz bagaż

Przed podróżą warto oznaczyć bagaż specjalną zawieszką z imieniem, nazwiskiem i danymi kontaktowymi. Jeśli zaginie, łatwiej będzie odesłać ją do właściciela. 

Dobrym pomysłem jest również zrobienie zdjęcia spakowanej walizce.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#wyjazd za granice #jak się spakować do samolotu #rolowanie ubrań

Mariola Łukawska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo