We wtorek gwałtowne burze w połowie Polski

W ciągu dnia we wtorek mogą wystąpić gwałtowne burze z opadami deszczu sięgającymi 25 mm i porywistym wiatrem. W pasie od Śląska po województwo warmińsko-mazurskie i część Podlasia porywy wiatru mogą sięgnąć 75 km/h - powiedział synoptyk IMGW Jakub Gawron.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Zgodnie z prognozą pogody przygotowaną przez synoptyka IMGW Jakuba Gawrona, rano we wtorek na przeważającym obszarze kraju będzie dominować zachmurzenie umiarkowane i duże. "Więcej słońca jedynie na krańcach południowo-wschodnich i północno-zachodnich. Miejscami w całym kraju przelotne opady deszczu oraz burze" - wskazał Jakub Gawron.

Dodał, że rano temperatura będzie się wahać od 15 stopni Celsjusza na krańcach południowych do 20 st. C w centrum i na zachodzie kraju.

W ciągu dnia mogą występować gwałtowne burze z opadami deszczu, które mogą sięgać nawet 25 mm i porywami wiatru. "W pasie od Śląska po woj. warmińsko-mazurskie i część Podlasia porywy mogą sięgać nawet 75 km/h" - prognozuje Jakub Gawron.

Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 19-20 stopni Celsjusza nad morzem i w kotlinach sudeckich do 27 st. C na wschodzie kraju.

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#pogoda #burze

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo