Posłanka PO podważała efekty programu 500 plus. Maląg: To obłuda i zakłamanie

"To obłuda i zakłamanie – skomentowała w Kaliszu minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg wypowiedź polityk PO Izabeli Leszczyny, która w jednej ze stacji telewizyjnych oświadczyła, że „program Rodzina 500 plus nie zmienił losu Polaków i rodzin”.

zdjęcie ilustracyjne
Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg spotkała się w poniedziałek z samorządowcami z powiatu kaliskiego w celu wręczania im promes na inwestycje w ramach Polskiego Ładu. „To przede wszystkim spełnianie marzeń Polaków” – powiedziała o programie.

Na początku spotkania szefowa resortu rodziny zaapelowała, żeby posłanka PO przyjechała na teren powiatu kaliskiego do małych miejscowości i porozmawiała ze zwykłymi ludźmi. „Powiedzą działaczce PO, w jaki sposób świadczenie Rodzina 500 plus i inne programy, które wdrożył rząd Prawa i Sprawiedliwości, mają wpływ na codzienne życie Polaków” – oświadczyła.

Poinformowała, że wszystkie działania rządu PiS przez ostatnie 6,5 roku w zakresie polityki prorodzinnej i rozwoju gospodarczego kraju służą temu, aby w Polsce żyło się lepiej.

Żyjemy w bardzo trudnych czasach, 2 lata pandemii koronawirusa, 2 lata walki o każde miejsce pracy i o to, żeby polskie firmy mogły się utrzymać. Dzięki interwencji państwa i programom szytym na miarę potrzeb samorządów stopa bezrobocia w maju wyniosła zaledwie 5,1 procent

– przekazała. Dodała, że to jest najniższe bezrobocie od 1990 r. „Tylko w 2019 r. był jeden miesiąc, gdzie stopa bezrobocia wynosiła 5,0” – zauważyła.

Zdaniem minister liczba 850 tys. zarejestrowanych osób bezrobotnych świadczy o tym, że rząd daje wsparcie, żeby Polska mogła intensywnie i dynamicznie rozwijać się.

My rozmawiamy z Polakami o ludzkich sprawach i pokazujemy, jak można zmieniać obraz Polski. Więc wypowiedź poseł Leszczyny to obłuda i zakłamanie. Jak widać nasze programy są solą w oku dla opozycji 

– oceniła.

Sekretarz gminy Opatówek Krzysztof Dziedzic poinformował, że „jeżeli ktoś ma wątpliwość czy program 500 plus zmienia rzeczywistość, to odpowiem jako ojciec i samorządowiec z 20-letni stażem. Wręcz jestem pewien, że teraz żyje się nam lepiej” – dodał.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Marlena Maląg #500plus #Izabela Leszczyna

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo