To tyle ze słonecznych dni... Wracają deszcze

Po słonecznej i pogodnej niedzieli, w poniedziałek od zachodu widoczna będzie zmiana pogody, a do kraju wróci niż z towarzyszącymi mu opadami deszczu. Informację przekazała Grażyna Dąbrowska, synoptyk IMGW-PIB.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/nikondian

Z informacji podanych przez Grażynę Dąbrowską z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego wynika, że w poniedziałek od zachodu do Polski powoli będzie wkraczał niż z frontem atmosferycznym.

"Na wschodzie zachmurzenie będzie jeszcze małe i umiarkowane i raczej bez opadów. Natomiast zachód i środkowa Polska znajdzie się w zachmurzeniu umiarkowanym i dużym, z przelotnymi opadami deszczu i możliwymi burzami i gradem. W czasie burz prognozowana wysokość opadów wyniesie od 10 do 20 mm, a porywy wiatru do 60 km/h"

- powiedziała Grażyna Dąbrowska.

Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 20 stopni w kotlinach Sudetów, na przeważającym obszarze 24-25 stopni, 26 stopni na obszarze Górnego Śląska. W rejonie Półwyspu Helskiego 18 stopni. Wiatr z kierunków południowych, słaby i umiarkowany, tylko w czasie burz porywisty.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Polska #pogoda

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo