Wielka nie tylko na korcie! Na świecie doceniono ważne słowa Igi Świątek o Ukrainie

Cały świat docenia fantastyczną formę polskiej tenisistki Igi Świątek, zwracając również uwagę na jej wypowiedzi dotyczące wojny na Ukrainie. Komentatorzy wskazują na wielką dojrzałość 21-latki, pokazującą, że świat zmieniać można niemal w każdej chwili. Iga stała się doskonałą ambasadorką nie tylko Polski, ale też walczącej o suwerenność Ukrainy.

Iga Świątek
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

31 maja Iga Świątek skończyła dopiero 21 lat, ale pokazuje wielką dojrzałość. Polka już wcześniej zabierała głos m.in. w kwestii zdrowia psychicznego sportowców, a w ostatnich miesiącach stara się zwracać uwagę na toczącą się na Ukrainie wojnę. W trakcie paryskiej imprezy zawsze ma przypiętą wstążkę w ukraińskich barwach.

"Ukraino bądź silna" - powiedziała po triumfie w turnieju w Miami. Podobnego głosu nie zabrakło tuż po tym, jak zwyciężyła na kortach Rolanda Garrosa:

"Corriere della Sera" ocenia, że Iga Świątek zasługuje na numer 1. i "na wszystko to, co bogowie tenisa jej rozdają". Odnotowuje pasmo 35 zwycięskich meczów, kolejny zdobyty tytuł oraz decydującą rolę psycholog Darii Abramowicz i jej "zastrzyku ufności", z którą wychodzi na kort i poczucia spokoju, z jakim gra. Mediolański dziennik także zwraca uwagę na wstążeczkę w kolorach ukraińskiej flagi na czapce polskiej zawodniczki oraz na jej apel do Ukraińców po stu dniach wojny: "Bądźcie silni".

Również włoska agencja Ansa kładzie nacisk na znaczenie słów Polki na temat wojny na Ukrainie i jej wsparcie.

"New York Times" - w artykule zatytułowanym "Iga Świątek dominuje w finale" - zwraca uwagę, że Polka nie ma sobie równych już od czterech miesięcy, a w tym roku odniosła 42 zwycięstwa i doznała zaledwie trzech porażek. Według gazety zdecydowana faworytka w sobotę tylko "skończyła swoją robotę w Paryżu" i udowodniła, że triumf z 2020 roku - kiedy dokonała tego jako nierozstawiona - nie był dziełem przypadku.

Dziennik ten także chwali 21-latkę za zaangażowanie w sprawy społeczne - wstążka w barwach Ukrainy i słowa wsparcia dla tego kraju w wystąpieniu podczas dekoracji - oraz przypomina, że jest jedną z pierwszych tenisistek, które podróżują po świecie z psychologiem w sztabie.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Ukraina #Iga Świątek

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo