41,5% procent dla koalicji PiS i Kukiz'15! Jest nowy sondaż poparcia dla partii politycznych

Z najnowszego sondażu pracowni Estymator dla DoRzeczy.pl wynika, że gdyby wybory odbyły się w najbliższych dniach, PiS razem z Kukiz'15 mogłoby liczyć na 41,2 proc. poparcia. Na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 27,5 proc. badanych.

Autorstwa Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47077419

W badaniu, opublikowanym w niedzielę na portalu DoRzeczy.pl, ankietowanym zadano pytanie: "Na które z ugrupowań zagłosował(a)by Pan(i) w wyborach do Sejmu, gdyby lista wyglądała następująco?".

Wśród wymienionych potencjalnych komitetów wyborczych znalazły się: Prawo i Sprawiedliwość + Kukiz'15, Koalicja Obywatelska, PSL + Polska 2050 Szymona Hołowni + Porozumienie, Lewica, Konfederacja.

Prawo i Sprawiedliwość (w tym wypadku w koalicji z Pawłem Kukizem) znalazło się na pierwszym miejscu. Na koalicję PiS i Kukiz'15 chciałoby zagłosować 41,2 proc. badanych.

Koalicja Obywatelska mogłaby liczyć na 27,5 proc. głosów, a koalicja PSL - Polska 2050 Szymona Hołowni - Porozumienie na 16,7 proc. głosów.

Dalej znalazła się Lewica – 9,9 proc. głosów i poniżej progu wyborczego Konfederacja – 4,7 proc. głosów.

Badanie przeprowadzono w dniach 28-29 maja 2022 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1100 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo