Dziecko zapytało papieża o wyjazd na Ukrainę. „Czekam na odpowiedni moment" - odparł

Papież Franciszek spotkał się z grupą najmłodszych na Dziedzińcu św. Damazego Pałacu Apostolskiego. Jedno z nich - dziecko z Ukrainy, zapytało go wprost - kiedy odwiedzi jego kraj. Franciszek odparł, że czeka na "odpowiedni moment". Cały świat zastanawia się jednak, kiedy i czy w ogóle on nastąpi...

Zastanawiają się nad tym nawet najmłodsi...
fot. La Cancillería de Ecuador https://www.flickr.com/people/10021639@N05 - This file has been extracted from another file, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=59877855

Hierarcha dodał również, że niedługo porozmawia z władzami Ukrainy, czy jego wizyta w najbliższym czasie jest możliwa. Dla przypomnienia - wojna na Ukrainie trwa już ponad 100 dni. W tym czasie politycy m.in. z Polski złożyli już niejedną wizytę w napadniętym przez Rosję kraju. 

"Dziedziniec dzieci"

Pandemia koronawirusa spowodowała dwuletnią przerwę w spotykaniu się papieża Franciszka z najmłodszymi w ramach inicjatywy "Dziedziniec dzieci". Polega ona na tym, że głowa kościoła katolickiego przyjmuje na specjalnej audiencji dzieci, znajdujące się w szczególnie trudnej sytuacji społecznej. W tegorocznej edycji w grupie zgromadzonych znalazły się kilkuletni uchodźcy z napadniętej przez Rosjan Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w rzymskiej parafii św. Zofii.

Do spotkania doszło w ramach ósmej już edycji "Dziedzińca pogan". Jest to cykl wydarzeń, których celem jest rozmowa pomiędzy osobami wierzącymi i niewierzącymi oraz promowanie integracji, włączanie do życia społecznego oraz walka z różnego rodzaju dyskryminacją i uprzedzeniami. 

Treść oświadczenia

Papieża Franciszek napisał specjalne świadczenie.

"Kulturę spotkania buduje się poprzez dążenie do harmonii w różnorodności, co wymaga akceptacji, otwartości i kreatywności. Korzeniem tego stylu życia jest Ewangelia. Dlatego nie ustawajcie w przyzywaniu Ducha Świętego, Twórcy harmonii"

- brzmi fragment.

Dodał również, że należy modlić się za sieroty oraz dzieci, które zmuszone są do ucieczki przed wojną, cierpią z głodu, a także doświadczają przemocy.

"Módlmy się razem za sieroty i dzieci, które muszą uciekać przed wojną, które cierpią z powodu głodu, braku opieki, wykorzystywania i przemocy na całym świecie. Módlmy się za tych, którym odmawia się prawa do narodzin. Chrońmy dzieci"

– napisał.

 


Źródło: niezalezna.pl, Katolicka Agencja Informacyjna, dorzeczy.pl

#papież Franciszek #wojna #Rosja #Ukraina

Anna Zyzek
Sonda
Wczytuję sondę...

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo