Zmowa przy przetargach. CBA zatrzymało trzy osoby

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzy osoby, które miały uczestniczyć w zmowach przy przetargach dla Państwowego Instytutu Geologicznego. Zamówienia w tym wątku śledztwa miały wartość blisko pół miliona złotych.

cba.gov.pl,

To kolejni zatrzymani w sprawie nieprawidłowości przy organizacji przetargów publicznych Państwowego Instytutu Geologicznego - poinformował w czwartek Zespół Prasowy CBA. Agenci stołecznej delegatury Biura zatrzymali w styczniu osiem osób.

Śledztwo CBA nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie dotyczy przetargów z lat 2019-2020.

Trzech przedsiębiorców z województw mazowieckiego oraz śląskiego działających w branży budowlanej zatrzymano w ostatnich dniach - poinformował zespół. Przeszukano też ich mieszkania i miejsca prowadzenia działalności gospodarczej.

Zatrzymani przez CBA mieli według śledczych uczestniczyć w zmowach przetargowych dla osiągnięcia korzyści majątkowych i wchodzić w nieformalne porozumienie z byłym pracownikiem Instytutu.

W Prokuraturze Okręgowej w Warszawie postawiono im zarzut zmowy przetargowej, a prokurator zastosował wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze.

Zatrzymanym w styczniu przez funkcjonariuszy warszawskiej delegatury CBA zarzucono również zmowę przetargową oraz niedopełnienie obowiązków i przekroczenie uprawnień, złożenie fałszywych oświadczeń, oraz powoływanie się na wpływy w instytucji państwowej dla osiągnięcia korzyści majątkowej.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

 

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo