Szczecińscy lekarze w rękach CBA. Duklanowski: Zatrzymania potwierdzają to, co wcześniej mówili pacjenci

"Niewykluczone, że w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie zarzuty usłyszą kolejne osoby" - mówi portalowi Niezalezna.pl redaktor naczelny Radia Szczecin Tomasz Duklanowski. Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejnych dwóch lekarzy ze Szczecina, obaj to byli podwładni obecnego marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego.

Zdjęcie ilustacyjne
pixabay.com

Funkcjonariusze CBA zatrzymali dwóch szczecińskich lekarzy. Obaj to dawni podwładni marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, byli związani z fundacją założoną przez polityka PO - informuje Radio Szczecin. O zatrzymaniu chirurga Bartosza K. i patomorfologa Janusza P. poinformował redaktor naczelny Radia Szczecin Tomasz Duklanowski. Poprosiliśmy go o komentarz do zaistniałej sytuacji.

- Dzisiejsze zatrzymania potwierdzają to co wcześniej mówili pacjenci, że w szpitalu kierowanym przez Tomasza Grodzkiego istniał cały system korupcyjny - wskazuje w komentarzu dla Niezalezna.pl redaktor naczelny Radia Szczecin Tomasz Duklanowski.

- Pacjenci byli informowani przez tzw. lekarzy naganiaczy o tym, że aby operacja odbyła się wcześniej lub była przeprowadzona przez konkretnego lekarza, trzeba dać łapówkę. Z ustaleń śledczych wynika, że w systemie tym wykorzystywana była założona przez Tomasza Grodzkiego Fundacja Pomocy Transplantologii. To na nią lekarze w tym – Tomasz Grodzki – pobierali pieniądze od pacjentów. Środki od pacjentów miały być przeznaczone na szczytny cel, ratowania upadającego szpitala kierowanego przez Grodzkiego, ale w rzeczywistości znaczna część środków trafiała do prywatnych kieszeni

- podkreśla Duklanowski, dodając:

Niewykluczone, że w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie zarzuty usłyszą kolejne osoby. Przypomnę, że do tej pory śledczy postawili je już pięciu lekarzom – podwładnym Grodzkiego.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Tomasz Grodzki #Tomasz Duklanowski #Szczecin

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo