Z OSTATNIEJ CHWILI

Kancelaria Prezydenta: Prezydent Andrzej Duda z dniem 10 października odwoła Pawła Solocha z funkcji Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP oraz Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego • • •

Białoruscy żołnierze pod granicę. A uzbrojenie? "Białoruś odda swoje czołgi Rosji"

Kilka dni temu białoruskie media podały informację o manewrach mobilizacyjnych białoruskiej armii w obwodzie homelskim, graniczącym z Ukrainą. Sztab Generalny ukraińskiej armii podaje, że białoruskie jednostki będą sprawdzały gotowość do rozpoznania i likwidowania wrogich jednostek. Przewidziano również sprawdzenie gotowości bojowej. Ukraińcy przekonują również, że w najbliższym czasie Białoruś może przekazać Rosji swoje czołgi i bojowe wozy piechoty.

zdjęcie ilustracyjne / By Mil.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=60764399

Manewry w obwodzie homelskim mają rozpocząć się po 20 czerwca i potrwać do 1 lipca. Ponadto, w Żłobinie w obwodzie homelskim, zaplanowano manewry wojsk obrony terytorialnej. Odbędą się one w dn. 28 czerwca – 16 lipca.

Sztab Generalny Ukrainy wskazuje, że planowane przez Białoruś ćwiczenia mogą posłużyć do kolejnych ataków rakietowych z terytorium tego kraju na Ukrainę. Warto przypomnieć, że kilkukrotnie Rosja przeprowadziła atak na ukraińskie pozycje właśnie z terytorium Białorusi. 

Główne wysiłki Sił Zbrojnych Białorusi skupiają się na wzmocnieniu ochrony granicy państwowej. Następuje wycofanie czołgów i bojowych wozów piechoty (BMP) z baz. Nie wyklucza się, że zostaną one skierowane do Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej w celu zrekompensowania strat – uważa ukraińska armia.

Niedawno ukraińska armia poinformowała, że zagrożenie atakiem z terytorium Białorusi utrzymuje się na wysokim poziomie. 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Białoruś #Rosja #czołgi #wojsko #manewry #Ukraina #wojna #bojowe wozy piechoty #Łukaszenka

Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo