Wisła stawia na Brzęczka. Były selekcjoner przedłużył kontrakt z Biała Gwiazdą

Trener Jerzy Brzęczek podpisał kontrakt z Wisłą – poinformował krakowski klub, który w tym sezonie spadł z piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy. Nowa umowa będzie obowiązywać przez rok i zostanie automatycznie przedłużona w przypadku awansu Białej Gwiazdy.

Trener Jerzy Brzęczek zostaje w Wiśle Kraków
fot. Bartek Ziółkowski, Wisła Kraków

51-letni Jerzy Brzęczek szkoleniowcem Wisły Kraków został 14 lutego. Jego zadaniem było uratowanie zespołu przed spadkiem. Misja ta nie powiodła się. Po kierunkiem byłego selekcjonera Wisła zdobyła w 13 meczach 10 punktów, odnosząc tylko jedno zwycięstwo i zajęła przedostatnie miejsce w tabeli. Krakowski zespół odpadł też w ćwierćfinale Pucharu Polski, przegrywając z III-ligową Olimpią Grudziądz.

Jerzy Brzęczek zostaje w Wiśle Kraków

Mimo tych niepowodzeń władze Wisły zdecydowały się powierzyć Brzęczkowi zadanie zbudowania i poprowadzenia zespołu w 1. lidze, w której 13-krotni mistrzowie Polski zagrają po raz pierwszy od 26 lat.

Wisła przygotowania do nowego sezonu rozpocznie 13 czerwca. Tego dnia władze klubu mają przedstawić informacje o strategii, planach i strukturze klubu w najbliższym sezonie.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Jerzy Brzęczek #Wisła Kraków

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo