TV Republika z koncesją na kolejne 10 lat - do 2033 r.

- Telewizja Republika uzyskała jednogłośnie koncesję na kolejne 10 lat - poinformowała dzisiaj na Twitterze członkini Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Teresa Bochwic.

Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Bochwic poinformowała, że nowa koncesja będzie obowiązywać od 5 maja 2023 r. do maja 2033 r. 

Obecna koncesja satelitarna dla TV Republika obowiązuje od 6 maja 2013 r. 

W ostatnich miesiącach TV Republika notuje wysokie wzrosty oglądalności.

W pierwszych dniach trwania wojny na Ukrainie, średni dobowy zasięg (RCH) Telewizji Republika wyniósł ok. 700 tys. widzów, a zasięg skumulowany (coverage) 1,3 mln unikalnych widzów. Średni udział w rynku (SHR%) wyniósł w dniach 25-27 lutego 0,13% w grupie ogólnej.

W przeciągu roku oglądalność stacji wśród widzów w grupie komercyjnej (16-49) wzrosła o 200 proc.

– wynika z ostatnich badań rynku medialnego opublikowanych w kwietniu 2022 r. 

- Dzisiaj rzeczywiście Telewizja Republika stała się istotnym graczem na rynku. Włącza nas około 4 mln ludzi miesięcznie, a codziennie ogląda pół miliona. Trudno to zlekceważyć. To jest tak duży podmiot medialny. Dzisiaj widać też to w reakcjach polityków czy biznesu na tę stację

– mówił w rozmowie z niezalezna.pl Tomasz Sakiewicz.

Od nowego roku w Telewizja Republika wzbogaciła ramówkę nowymi programami. Ocena wydarzeń minionego tygodnia przez Mariana Kowalskiego, komentarz zza oceanu Macieja Rusińskiego oraz zastąpienie telezakupów autorskimi programami - to tylko niektóre z licznych zmian, jakie zaszły w tej stacji od nowego roku. W sobotę po raz pierwszy wyemitowany został nowy program "Oko na niedzielę", prowadzony przez ks. Dariusza Oko.

 

 Źródło: niezalezna.pl,

mn
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo