Najnowszy numer „GP”: Na naszych oczach powstaje nowy sojusz europejski. Ucieczka do przodu z udziałem Polski

W najnowszym numerze Tygodnika „Gazeta Polska” dostępnym w sprzedaży od środy 1 czerwca 2022 r. szczególnie polecamy tekst Tomasza Sakiewicza „Nowy sojusz europejski. Ucieczka do przodu z udziałem Polski”. Będzie też wywiad z wicepremierem Jackiem Sasinem, rozmowa z byłym sekretarzem obrony USA, a także nowe fakty o człowieku Kremla w firmie od tupolewa. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy, bezpłatny okres próbny.

Gazeta Polska

Na naszych oczach powstaje nowy projekt europejski. Jest on częściowo powiązany z Unią Europejską, a w jakiejś mierze stanowi dla niej konkurencję. Jego cechą jest rynek otwarty na ludzi i towary oraz wzajemna pomoc militarna. Taki projekt zaproponował Borys Johnson, premier Wielkiej Brytanii, a chciałby go oprzeć na Polsce i Ukrainie oraz krajach bałtyckich, w przyszłości zaś na Turcji. Projekt mógłby się spotkać ze wsparciem Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii i Japonii. 
- czytamy w tekście redaktora naczelnego „GP” Tomasza Sakiewicza.

Ponadto w numerze:

  • Wywiad numeru - wicepremier Jacek Sasin 

Dzisiejsza Europa jest Europą gwałtownej rewolucji ideologicznej. Jesteśmy solą w oku elit rządzących w Unii, które chcą pozbawić nas władzy. W Unii nie zniknęły rywalizacje i gra o interesy. Różnym marzycielom wydawało się, że w tej organizacji wszyscy będą wspierać się wzajemnie. (...) Wchodzimy w czas, kiedy każdy kraj będzie coraz bardziej dbał o swoje interesy. Rywalizacja będzie coraz większa. Nie można więc dopuścić, by w Polsce zwyciężyły siły, które nie chcą tego zrozumieć.
- mówi „Gazecie Polskiej” Jacek Sasin, wicepremier odpowiedzialny za aktywa państwowe. Rozmawia Tomasz Sakiewicz.

  • Człowiek Kremla w firmie od tupolewa 

Aleksiej Biełow, współwłaściciel Polit Elektronik sp. z o.o. – spółki kontynuującej dorobek firmy, która remontowała samolot Tu-154 nr 101 – został ostatnio wpisany na tzw. listę sankcyjną. Zdaniem Służby Kontrwywiadu Wojskowego i ministra spraw wewnętrznych, „jest bezpośrednio związany z podmiotami oraz osobami wspierającymi agresję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę". Za rządów PO-PSL Rosjanin i jego spółka robili na umowach z polskim państwem doskonałe interesy.
- więcej w tekście Grzegorza Wierzchołowskiego i Justyny Błażejowskiej.

  • Czarne aureole moskiewskiego patriarchatu 

Ewangeliczne polecenie: „Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody” z uporem maniaka jest nad rzeką Moskwą zamieniane na: „Idźcie i wyrzynajcie całe narody”. Aureola to dostrzegana przez niewielu poświata, świetliste pole biologiczne, jasne i mocne, zdolne łagodzić i uzdrawiać nas, grzeszników. Są u niektórych z nas i nimby czarne, które wzmagają choroby, szaleństwo, chęć zbrodni. Po owocach ich poznacie. A więc jakie to owoce? Bucza, Irpień, Azowstal, Mariupol. I wszystko jasne. Opadły złote okłady z poczerniałych ikon ich „świętych”, już sami z siebie objawili swą demoniczną naturę. Moskiewska Święta Ruś chodzi w czarnych aureolach. A na jej sztandarze – miast św. Jerzego – winien widnieć Lucyfer. Też Anioł, też potężny, nie ma co się go wstydzić.
- pisze w swojej analizie Jan Stalony-Dobrzański.

  • Rosyjskie wywózki jak za Stalina 

Setki tysięcy ludzi wywożonych w odległe rejony Rosji. Odbieranie dzieci rodzicom. Cel jest jeden: niszczenie narodu ukraińskiego. Przy okazji Rosja próbuje rozwiązać własne problemy demograficzne i ekonomiczne.
- więcej informacji na ten temat w tekście Antoniego Rybczyńskiego. 

  • Przewrót bezpieki - rocznica 4 czerwca 1992 roku 

Obalony 30 lata temu rząd Jana Olszewskiego nie tylko próbował przeprowadzić lustrację, ale doprowadził do utrącenia umowy z Moskwą, na mocy której w postsowieckich bazach wojskowych w Polsce miały powstawać spółki polsko-rosyjskie, których agenturalna działalność mogła na długie lata zaciążyć nad polskim życiem politycznym. Tego elity III RP nie mogły wybaczyć.
- kulisy Nocnej Zmiany przypomina Piotr Dmitrowicz.

  • Rozmowa z byłym sekretarzem obrony USA

W czasie zimnej wojny miało to sens i uzasadnienie, by Niemcy Zachodnie były głównym beneficjentem funduszy i wsparcia NATO. Ten czas to jednak przeszłość, granica przesunęła się na Wschód. Wszystkie te pieniądze powinny być teraz wydawane w Polsce czy w państwach bałtyckich. To oczywiście ma sens i jest racjonalne. Problem w tym, że mamy do czynienia z wieloma politycznymi pozostałościami, z myśleniem z przeszłości, które ciągle zachowuje istotny wpływ i nie dopuszcza do tego, by ta zmiana nastąpiła.
- mówi w rozmowie z „GP” były szef Pentagonu Christopher Miller. Rozmawia Maciej Kożuszek
 

Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

 


Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska

#Gazeta Polska

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo