Balcerowicz zapytał o pomysły PO na inflację. Ta odpowiedź mówi wszystko o postawie opozycji

Jakie propozycje ma PO w sprawie ograniczania inflacji? - zapytał na Twitterze Leszek Balcerowicz, licząc zapewne na uzyskanie konkretnej i merytorycznej odpowiedzi. Głos zabrał prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, startujący do poprzednich wyborów z poparciem partii Tuska, i wskazał być może jedyny punkt "planu PO".

Leszek Balcerowicz
Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

Jak podał niedawno Główny Urząd Statystyczny, ceny towarów i usług konsumpcyjnych w kwietniu 2022 r. wzrosły rdr o 12,4 proc., a w porównaniu z poprzednim miesiącem o 2,0 proc. Rząd wprowadza rozwiązania antyinflacyjne, które w perspektywie czasu mają obniżyć inflację. Na to czekają obywatele, a że to nośny temat, to opozycja często porusza problem inflacji. 

Politycy Platformy Obywatelskiej wielokrotnie oskarżali przedstawicieli partii rządzącej o niewłaściwe poczynania w tym zakresie.  - Ta inflacja jest nieuchronnym skutkiem błędnych decyzji - mówił niedawno poseł Dariusz Rosati.

Przyszedł więc czas, by powiedzieć "sprawdzam", jakie pomysły na walkę z inflacją ma Platforma Obywatelska. Zapytał o to... sam Leszek Balcerowicz, były minister finansów i prezes Narodowego Banku Polskiego. Na jego pytanie dość nieoczekiwanie odpowiedział Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku, polityk cieszący się poparciem Platformy Obywatelskiej.

- Odsunąć PiS od władzy - wypalił.

Komentatorzy, którzy odpowiedzieli na wpis Truskolaskiego, zastanawiają się, czy to już cały program PO, czy tylko fragment. Być może taką odpowiedzią usatysfakcjonowany jest sam Balcerowicz, bowiem nie zareagował na wpis prezydenta Białegostoku.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Leszek Balcerowicz #Tadeusz Truskolaski #inflacja

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo