Kim był patron fundacji wspierającej Campus Trzaskowskiego? Wehrmacht, wojna, okupacja…

- Patronem fundacji finansującej Campus Polska jest pisarz, noblista Heinrich Böll, który ma związki z Polską, ale którego związki z jakiegoś powodu nie są szczególnie podkreślane przez Rafała Trzaskowskiego i Platformę Obywatelską. Böll w 1939 roku brał bowiem udział w kampanii wrześniowej po stronie niemieckiej. Był jednym z żołnierzy, którzy napadli na Polskę i okupowali ją w czasie II wojny światowej - ujawnił Michał Rachoń w programie TVP Info #Jedziemy.

quotepark.com

Rafał Trzaskowski wyznał, że osobiście dyskutował z Ursulą von der Leyen o "stawianiu warunków PiS". - Komisja Europejska zapewnia, że postawiła rządowi PiS-u dodatkowe warunki. Bardzo się z tego cieszę, dlatego, że my musimy mieć gwarancję, że cały wymiar sprawiedliwości nie będzie upolityczniony. Ta ustawa nie daje takich gwarancji - stwierdził. - Ja rozmawiałem z Ursulą von der Leyen i jestem dobrej myśli, że Komisja Europejska będzie stawiała dodatkowe warunki i że te warunki będą musiały być spełnione, żeby te pieniądze popłynęły do Polski - dodał.

Prawdziwe cele 

Sprawę w programie TVP Info #Jedziemy skomentował Michał Rachoń. - "Jestem dobrej myśli, że Komisja Europejska będzie stawiała dodatkowe warunki i że te warunki będą musiały być spełnione" mówi polityk, który o mały włos nie został prezydentem Polski i ma wielkie ambicje polityczne na przyszłość. Z tej wypowiedzi jasno wynika, że w tej rozgrywce nie chodzi ani o Izbę Dyscyplinarną, ani o wymiar sprawiedliwości. Chodzi o presję na Polskę a ostatecznie o przejęcie władzy w Polsce i w każdym innym państwie, które prowadzić będzie działania sprzeczne z interesami najsilniejszych graczy, konkretnie Niemców - powiedział. 

- Ci nie szczędzą środków i sił na wspieranie swoich faworytów na polskiej scenie politycznej. Tak jest właśnie w przypadku Rafała Trzaskowskiego, którego nowy projekt Campus Polska sponsorują dwie fundacje związane z dwiema różnymi niemieckimi partiami. 

- zauważył.

Patron Trzaskowskiego 

Michał Rachoń przywołał w tym momencie informacje ujawnione przez portal Niezalezna.pl. - W ubiegłym roku organizację Campusu Polska Przyszłości wspierała Fundacja Konrada Adenauera, w całości utrzymywana z niemieckiego budżetu federalnego. Tym razem partnerami imprezy Trzaskowskiego są... aż dwie fundacje sponsorowane przez Berlin. Do Fundacji Adenauera dołączyła bowiem niemiecka Fundacja im. Heinricha Bölla - napisał Grzegorz Wierzchołowski. 

- Do finansowania polskiej opozycji przez CDU i powiązane z nią podmioty zdążyliśmy się przyzwyczaić. Mówiliśmy o tym w zeszłym roku. Teraz ponieważ w międzyczasie w Niemczech zmieniła się koalicja i władze przejęła lewica, to teraz z Zielonymi dołącza fundacja związana z tą rządzącą partią. Patronem tej fundacji jest pisarz, noblista Heinrich Böll, który ma związki z Polską, ale którego związki z jakiegoś powodu nie są szczególnie podkreślane przez Rafała Trzaskowskiego i Platforma Obywatelską. Sam Böll w 1939 roku brał bowiem udział w kampanii wrześniowej po stronie niemieckiej. Był jednym z żołnierzy, którzy napadli na Polskę i okupowali ją w czasie II wojny światowej

- dodał. 

Redaktor przekazał, że o tym kim był patron fundacji wspierającej Trzaskowskiego można poczytać chociażby na Wikipedii. - Służył w Wehrmachcie, brał udział w kampanii wrześniowej, "mieszkał w Bydgoszczy pomiędzy 1939 a 1940 rokiem"  - takie piękne sformułowanie a potem 1945 był więźniem wojennym zatrzymanym przez Amerykanów i przetrzymywanym w obozie. Pan Böll walczył nie tylko w Polsce, ale także w paru innych miejscach na które Niemcy napadli - zakończył. 

 Źródło: Niezalezna.pl

 

#polityka

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo