Adam Małysz pokieruje Polskim Związkiem Narciarskim?

To Adam Małysz jako jedyny zgłosił ofertę w konkursie na stanowisku prezesa Polskiego Związku Narciarskiego - poinformował portal Interia.pl. Legenda polskich skoków narciarskich zastąpić ma na tym stanowisku swojego byłego trenera, Apoloniusza Tajnera.

Adam Małysz
Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Tajner włada związkiem od 2006 roku, początkowo sprawując władzę jako kurator. To najdłuższy czas kierownictwa nad PZN w historii, o rok dłużej od Aleksandra Bobkowskiego, który był prezesem w latach 1924-1939. 

Nie ma wątpliwości, że kandydatura zostanie poparta podczas zjazdu delegatów. Adam Małysz jest znany i lubiany w świecie sportów zimowych, da sobie radę

- podkreśla anonimowy informator Interii. Wybory nowego szefa PZN odbyć się mają 25 czerwca w Krakowie.

W ostatnich kilku latach Małysz działał w PZN jako dyrektor koordynator do spraw skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. Był jedną z osób odpowiedzialnych za zatrudnienie nowego trenera polskich skoczków, Austriaka Thomasa Thurnbichlera.

Pod koniec sezonu 2021/22 media obiegły informacje o konfliktach wewnątrz kadry polskich skoczków, skoczkiń oraz sztabów trenerskich i osób z otoczenia. Dziennikarze tworzyli nawet swoiste mapy i wykresy "kto kogo lubi, a kogo nie lubi". Wedle tych doniesień najpoważniejszym konfliktem jest spór na linii... Adam Małysz - Kamil Stoch (i Dawid Kubacki). 

 Źródło: niezalezna.pl, interia.pl

 

#Apoloniusz Tajner #polski związek narciarski #Adam Małysz

Tomasz Mrozek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo