Z OSTATNIEJ CHWILI

Prezydent podpisał ustawę o szczególnym wsparciu podmiotów poszkodowanych w związku z sytuacją na Odrze • • •

Łączne straty Rosjan na Ukrainie przekroczyły 30 tysięcy żołnierzy. Zniszczono kolejny magazyn amunicji

Siły ukraińskie zniszczyły rosyjski magazyn amunicji w okupowanej Czornobajiwce w obwodzie chersońskim na południu Ukrainy – poinformował na Facebooku doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, Ołeksij Arestowycz. Od początku inwazji na Ukrainę Rosja straciła ok. 30 350 żołnierzy, w tym 200 w ciągu minionej doby - wynika z danych Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy.

zdjęcie ilustracyjne
facebook.com/GeneralStaff.ua

W niedzielę wojska ukraińskie zniszczyły m.in. 11 rosyjskich czołgów, po 12 systemów artyleryjskich i transporterów opancerzonych oraz dwa pociski manewrujące. 

Łączne straty rosyjskie według stanu z 30 maja to m.in. ok. 30 350 żołnierzy (zabitych, rannych, wziętych do niewoli), 1349 czołgów, 3282 transportery opancerzone, 643 systemy artyleryjskie, 205 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, 93 systemy obrony przeciwlotniczej, 207 samolotów, 174 śmigłowce, 118 pocisków manewrujących i 13 jednostek pływających.

Jak informuje doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, Ołeksij Arestowycz, w Czoronobajiwce siły ukraińskie zniszczyły rosyjski magazyn amunicji. „Detonacja trwała co najmniej godzinę” – napisał Arestowycz. Dodał, że był to już 22. atak na rosyjski magazyn amunicji.

Siły ukraińskie od kilku dni kontynuują kontrofensywę w obwodzie chersońskim. Chersoń i część obwodu chersońskiego zostały zajęte przez wojska rosyjskie na początku marca. Jak poinformowała dzisiaj agencja Ukrinform, wojska ukraińskie przesunęły się średnio o 8-10 km na kierunku chersońskim i zaporoskim. Najcięższe walki toczą się obecnie wokół Siewierodoniecka w obwodzie ługańskim, jak donosi doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Wadym Denysenko.

 

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl, SGSZ Ukrainy, PAP

#Rosja #Ukraina #Czornobajiwka

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo