Tak działa rosyjska propaganda. Media w Rosji o Europejczykach "zmęczonych" Ukraińcami

Rosyjska propaganda próbuje zdyskredytować Ukraińców ubiegających się o ochronę w Unii Europejskiej, poinformowała rzeczniczka praw obywatelskich Ukrainy Ludmiła Denisowa.

acebook.com/UkraineUA.MFA screen

„Rosyjskie media rozpowszechniają informacje o „zmęczeniu” Europejczyków Ukraińcami, niedogodnościach, jakie powodują dla obywateli Europy i Rosjan mieszkających w Europie, oraz twierdzą, że poparcie dla obywateli Ukrainy w Europie jest z każdym dniem coraz mniejsze”

– powiedziała Denisowa.

Według niej dehumanizacja, tworzenie negatywnego wizerunku Ukraińców za granicą to kolejna manipulacja Rosji w celu zmniejszenia poparcia dla Ukrainy w cywilizowanym świecie, wywołania w stosunku do niej atmosfery nienawiści i wrogości oraz podżeganie do dyskryminacji .

Zdaniem rzeczniczki rosyjska propaganda jest głównie skierowana do „konsumenta krajowego”,na potrzeby polityki wewnętrznej Rosji. Świadczy o tym niesłabnące poparcie Ukrainy i Ukraińców zarówno na szczeblu państwowym krajów UE, jak i na poziomie zwykłych Europejczyków, którzy solidaryzują się z narodem ukraińskim.

Denisowa przypomina także o obowiązującym w tym zakresie prawie:„Niedopuszczalność dyskryminacji osób ubiegających się o azyl ze względu na ich kraj pochodzenia jest zapisana w Artykule 3 Konwencji dotyczącej statusu uchodźców z 1951 roku.”

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#ukraina

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo