"Ci idioci tu nie wystąpią"

  

Na wyraźne żądanie ministra kultury Rosji Władimira Medinskiego władze Kraju Krasnodarskiego, na południu Federacji Rosyjskiej, odwołały występ amerykańskiego zespołu rockowego Bloodhound Gang w Anapie nad Morzem Czarnym.  "Grupa rockowa Bloodhound Gang pakuje walizki. Na Kubaniu ci idioci nie wystąpią" -  ogłosił Medinski na Twitterze. 

W ten sposób Medinski zareagował na incydent, do którego doszło 31 lipca podczas koncertu Bloodhound Gang w Odessie na Ukrainie. Gitarzysta basowy zespołu Evil Jared Hasselhoff włożył w spodnie flagę państwową FR, po chwili ją wyciągnął i rzucił na widownię, krzycząc: "Nie mówcie o tym Putinowi!". Widzowie zgotowali mu owację. 

W Rosji gest ten został odebrany jako obraza flagi państwowej FR. Kilku polityków z prokremlowskiej partii Jedna Rosja zażądało ukarania amerykańskich muzyków. Za znieważenie flagi państwowej Rosji w FR grozi kara do roku pozbawienia wolności. 

Rosyjskie media poinformowały, że podczas koncertu Bloodhound Gang w Kijowie 30 lipca jeden z członków zespołu wykrzykiwał ze sceny: "Fuck Russia!". 

Bloodhound Gang miał zagrać na festiwalu rockowym Kubana w Anapie. W ostatniej chwili organizatorzy odwołali koncert. "Grupa rockowa Bloodhound Gang pakuje walizki. Na Kubaniu ci idioci nie wystąpią" - ogłosił Medinski na Twitterze. 

W sobotę na lotnisku w Anapie, gdzie czekali na samolot do Moskwy, członkowie kapeli zostali obrzuceni zgniłymi jajami i pomidorami przez miejscowych Kozaków. Protestujący także podeptali flagę państwową Stanów Zjednoczonych. 

Amerykańscy muzycy nie odnieśli się publicznie do odwołania swojego występu. Natomiast przeprosili za odeski incydent z flagą. - Niech się podetrą swoimi przeprosinami - skomentował gubernator Kraju Krasnodarskiego Aleksandr Tkaczow. 

Na razie nie wiadomo, jaki będzie finał tej historii. Bloodhound Gang jeszcze nie opuścił terytorium Rosji. Komitet Śledczy FR nie wyklucza wszczęcia śledztwa. 

Bloodhound Gang powstał w 1992 roku. Gra muzykę rockową z domieszką muzyki etnicznej i punk rocka. Znany jest ze skandalizujących tekstów i niecodziennego zachowania na scenie. Zespół sprzedał już ponad 5 mln swoich płyt na całym świecie.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Gdańsk: weekendowe utrudnienia w centrum

/ Karol Stańczak/GZDiZ

  

W weekend w centrum Gdańsku w rejonie skrzyżowania ulic: Podwale Grodzkie, Wały Piastowskie, Błędnik, Rajska oraz na przejeździe w relacji Wały Piastowskie-Podwale Grodzkie, prowadzone są prace torowe. W tych miejscach wyłączony zostanie przejazd przez tory - poinformował Gdański Zarząd Dróg i Zieleni.

Prace torowe będą prowadzone od północy z piątku na sobotę do godz. 4 rano w poniedziałek w rejonie skrzyżowania ulic: Podwale Grodzkie, Wały Piastowskie, Błędnik, Rajska oraz na przejeździe w relacji Wały Piastowskie – Podwale Grodzkie. W związku z czym w sobotę oraz w niedzielę wyłączony zostanie przejazd przez tory w obu tych miejscach. Spowoduje to też zmiany w organizacji ruchu pojazdów. Inaczej funkcjonować też będzie komunikacja tramwajowa.

Roboty prowadzone na torowisku tramwajowym będą miały wpływ na organizację ruchu pojazdów w rejonie skrzyżowania Podwala Grodzkiego, Wałów Piastowskich, Błędnika oraz ul. Rajskiej. Konieczność zamknięcia obu przejazdów przez tory spowoduje, że jezdnia ul. Podwale Grodzkie w kierunku Huciska będzie zawężona – zostanie wyłącznie pas do skrętu w lewo w ul. Rajską. Zawrócić będzie można w rejonie skrzyżowania ulic Podwale Grodzkie – Nowe Podwale Grodzkie. Z kolei z ul. Wały Piastowskie możliwy będzie jedynie skręt w prawo w kierunku ul. Błędnik, a zawrócić będzie można przy Bramie Oliwskiej na Rondzie Ofiar Katynia. Niemożliwe będzie także zawrócenie na ul. Podwale Grodzkie za skrzyżowaniem z ul. Rajską.

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni poinformował, że w sobotę i niedzielę, ze względu na prace torowe, oba przejazdy zostaną zamknięte także dla ruchu tramwajowego, co spowoduje, że w tych dniach inaczej funkcjonować będzie komunikacja miejska.

Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku poinformował, że w związku z prowadzonymi pracami torowymi tramwaje w weekend nie będą obsługiwać przystanku „Dworzec Główny”, a linie tramwajowe 2, 3, 6, 8, 9, 10, 12 i 63 skierowane zostaną na trasę objazdową: ulicą 3 Maja, z obsługą przystanków „Dworzec PKS” i „Nowe Ogrody” – w obu kierunkach. Tramwaje linii 8 i 10 zostaną ponadto wycofane z ulicy Jana z Kolna i skierowane na objazd: aleją Zwycięstwa. Wydłużenie rozkładowych czasów jazdy na liniach 8 i 9 spowodowało wprowadzenie tymczasowych rozkładów jazdy na liniach autobusowych T8 i 158.

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni poinformował, że prace na torowisku polegają m. in. na wymianie rozjazdu i skrzyżowania torowego oraz wymianie szyn oraz podkładów wraz z podsypką tłuczniową.

Łącznie na obszarze objętymi pracami wymienionych ma zostać ponad 200 m szyn oraz ok. 100 sztuk podkładów. Prace zasadnicze zostaną zrealizowane podczas zamknięcia torów tramwajowych w od soboty do poniedziałku, a prace związane ze spawaniem szyn oraz regulacją i stabilizacją torów będą kontynuowane do końca lipca.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl