Medalowe żniwa Biało-czerwonych. Polskie sukcesy podczas Pucharu Świata w kajakarstwie

Cztery zwycięstwa odnieśli polscy reprezentanci podczas porannej sesji finałowej zawodów kajakarskiego Pucharu Świata rozgrywanych w Poznaniu. Później w niedzielę trzy kolejne Biało-czerwone osady stanęły na podium.

fot. facebook.com/walczykiewiczmarta

W niedzielę już o 8 rano pierwsi uczestnicy regat musieli stanąć na starcie. Te finały miały odbyć się w sobotę, ale ze względu na fatalne warunki atmosferyczne, organizatorzy postanowili je przełożyć na następny dzień.

Wstałyśmy o piątej rano, była jeszcze rozgrzewka. Powiedziałam dziewczynom, że musimy do tego podejść tak, jak byłby to finał igrzysk w Paryżu. Do każdego startu podchodzimy profesjonalnie. Mimo, że po przedbiegach miałyśmy sporą przewagę, starałyśmy się nie lekceważyć nikogo i z pełną mobilizacją podejść do tego wyścigu

- powiedziała Karolina Naja, która z Anną Puławską, Adrianną Kąkol i Dominiką Putto wygrały czwórkę na 500 m. Na trzecim miejscu finiszowały: Martyna Klatt, Sandra Ostrowska, Julia Krajewska i Helena Wiśniewska. Biało-czerwone przedzieliła Nowa Zelandia.

Świetny występ Biało-czerwonych

W jedynce 500 m wygrała Nowozelandka Lisa Carrington, a druga była Anna Puławska. Siódmą lokatę zajęła druga z Polek - Marta Walczykiewicz. Czwórka i jedynka na 500 m to konkurencje olimpijskie.

W nieolimpijskiej konkurencji K2 200 kobiet na podium także zameldowały się dwie polskie osady. Triumfowały Dominika Putto i Katarzyna Kołodziejczyk, a na trzeciej pozycji przypłynęły Martyna Klatt, Sandra Ostrowska. Drugą lokatę zajęła Ukraina.

Łącznie podczas pierwszej sesji finałowej aż 11 polskich osad stanęło na podium. Powody do zadowolenia mieli kanadyjkarze. Arsen Śliwiński z Aleksandrem Kitewskim triumfowali w dwójce na olimpijskim dystansie 500 m i pewnie pokonali Ukraińców i Litwinów. Śliwiński, Kitewski wraz z Łukaszem Witkowskim i Oleksii Koliadychem triumfowali w czwórce na 500 m. Czwarte miejsce zajęła druga z polskich załóg płynąca w składzie: Juliusz Kitewski, Krystian Hołdak, Gracjan Michalak, Adrian Kłos.

Kanadyjkarze i kajakarki na podium

Kanadyjkarze Dominik Nowacki i Łukasz Witkowski zajęli drugie miejsce w dwójce na 1000 m w Pucharze Świata rozgrywanym w Poznaniu. Na najniższym stopniu podium stanęły kajakarki: Marta Walczykiewicz w K1 200 m oraz Martyna Klatt i Sandra Ostrowska w K2 500 m.

Łącznie w zawodach Polacy 14-krotnie plasowali się w pierwszej trójce. Największą niespodziankę sprawiły Klatt i Ostrowska, które finiszowały na trzeciej pozycji w olimpijskiej konkurencji K2 500 m. Obie kajakarki wcześniej zajęły trzecie lokaty w czwórce na 500 m (z Julią Krajewską i Helena Wiśniewską) i razem w dwójce na 200 m.

W niedzielę po południu rozegrane zostaną finały jedynek na 5000 m z udziałem siedmiu reprezentantów Polski.

 

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#kajakarstwo

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo