A miał być niezniszczalny… „Tajfun" trafiony przez Ukraińców. To musiało zaboleć! [WIDEO]

Wojna na Ukrainie trwa nieprzerwanie od 95 dni. Nie przebiega jednak ona w taki sposób, jak zakładał Kreml, w momencie, gdy zdecydował się na atak. Ukraińskie Siły Operacji Specjalnych za pomocą miny wysadziły opancerzony pojazd KamAZ "Tajfun", który właśnie transportował rosyjskich żołnierzy na pozycje najeźdźcy. To prawdziwy cios dla Rosjan, zważywszy na to, że jak twierdzili - "Tajfun" miał być niezniszczalny.

Kolejny celny strzał!
Zrzut ekranu (facebook.com/Dowództwo Sił Operacji Specjalnych Sił Zbrojnych Ukrainy)

Informacje o tej spektakularnej akcji przekazało Dowództwo Sił Operacji Specjalnych Zbrojnych Sił Ukrainy na Facebooku. Jak relacjonowano, na tyłach wroga w obwodzie chersońskim ukraińscy żołnierze przeszkodzili przemieszczaniu się siły żywej wroga. Zaminowano odcinek drogi, którym miał poruszać się rosyjski pojazd opancerzony z żołnierzami.

Trwało to zaledwie 15 sekund!

Obrońcy Ukrainy cierpliwie poczekali, aż ciężarówka z najeźdźcami znajdzie się na zaminowanym obszarze i zdalnie zdetonowali podłożone ładunki wybuchowe. W rezultacie, rosyjski "Tajfun" został całkowicie zniszczony, a znajdujący się w nim Rosjanie zginęli.

 - Zamieniamy wroga w łuczywo

- napisały ukraińskie siły.

Nagranie z akcji trwa zaledwie 15 sekund. Na filmiku widać dokładnie, jak nadjeżdżający pojazd opancerzony zostaje wysadzony na minie, po czym staje w płomieniach.

Przecież miał być "niezniszczalny"

Zaprezentowany w 2014 r. Kamaz 63968 Tajfun-K to pojazd opancerzony odporny na miny, wybuchy, a także zasadzki. Kremlowska propaganda przekonuje, że jest to "niezniszczalna ciężarówka". Cóż, nagranie jest dowodem na to, że nie była to prawda. Rosyjskie wojsko rozpoczęło program budowy MRAP w 2010 r., bazując na doświadczeniach "przywiezionych" z Czeczenii. 

Co więcej, celne strzały Ukraińców powodują, że straty Rosjan są wyższe z każdym kolejnym dniem. Ukraińcy zniszczyli już 1338 rosyjskich czołgów, 631 systemów artyleryjskich, 207 samolotów, 174 helikoptery i 13 okrętów wroga.

Z informacji podawanych przez sztab generalny ukraińskiej armii wynika, że zabito już 30,1 tys. rosyjskich żołnierzy. 

 


Źródło: niezalezna.pl, facebook.com, o2.pl

#wojna #Ukraina #Rosja

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo