Z OSTATNIEJ CHWILI

Hubert Hurkacz przegrał z hiszpańskim tenisistą Alejandro Davidovichem Fokiną 6:7 (4-7), 4:6, 7:5, 6:2, 6:7 (8-10) w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu • • •

Byli posłowie Kukiz'15 zakładają własną partię

Posłowie tworzący koło Polskie Sprawy, do którego należą m.in. byli politycy Kukiz'15, zastanawiają się nad zarejestrowaniem w sądzie nowej partii bądź przejęciem już istniejącej. Poseł PS Agnieszka Ścigaj poinformowała, że trwają w tej sprawie rozmowy z kilkoma podmiotami, m.in. z partią Polska Nas Potrzebuje.

By No machine-readable author provided. VaGla assumed (based on copyright claims). - No machine-readable source provided. Own work assumed (based on copyright claims)., Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1597291

W poniedziałek "Rzeczpospolita" w artykule "Polska Nas Potrzebuje. Będzie nowa partia w Sejmie" napisała, że posłowie koła Polskie Sprawy Agnieszka Ścigaj, Paweł Szramka, Andrzej Sośnierz i Zbigniew Giżyński planowali wstąpienie w szeregi partii Polska Nas Potrzebuje założonej przez byłego posła Dariusza Grabowskiego. Takie działanie miałoby pomóc w uniknięciu wielomiesięcznego procesu rejestracji w sądzie nowej partii.

Ścigaj skomentowała te doniesienia. "Rzeczywiście rozważaliśmy taką opcję" - powiedziała. Zaznaczyła, że "trwają rozmowy z kilkoma podmiotami, które mają już zarejestrowane partie".

Posłanka powiedziała, że partia powinna działać "już na jesieni".

"Proces rejestracji (partii - red.) jest długi i czasem trwa nawet dwa lata, więc rozważaliśmy taką opcję czy nie użyć którejś z partii która jest zarejestrowana, nieczynna, nie działa", aby "po prostu jakby zmienić statut, władze".

Zapytana, czy pomysł wykorzystania w tym celu partii Grabowskiego nadal jest omawiany odpowiedziała twierdząco.

"Jest, ale to nie jest jedyna partia, z którą rozmawialiśmy"

- podkreśliła.

Sam Grabowski zapytany, czy takie rozmowy są prowadzone odpowiedział, że rozmawia z różnymi parlamentarzystami. "Zwracają się do mnie z prośbą o konsultacje ekonomiczne, w sprawach społecznych, ale głównie gospodarczych" - powiedział. Dodał, że "obecna sytuacja obecna jest tak zagmatwana, tak szybko się zmienia, że trudno mi powiedzieć czym to się zakończy". "Życzę jak najlepiej ludziom z koła Polskie Sprawy, czy oni staną na wysokości zadania to oni sami muszą to wiedzieć" - stwierdził.

Podkreślił, że jego partia stawia sobie za cel "uprzedmiotowienie polskiej przedsiębiorczości", a miejsca w niej mogą szukać "wszyscy, dla których ważny jest los Polski i polskiej przedsiębiorczości". 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo