Misja na asteroidę Psyche opóźniona. NASA tłumaczy powód

"Psyche" - taką nazwę nosi nowa misja NASA. Jej celem będzie zbadanie asteroidy o identycznej nazwie. Agencja przekazała jednak, że wystartowanie sondy zostało opóźnione o co najmniej kilka tygodni. Jak poinformowano, powodem jest usterka, której doszukali się inżynierowie. W związku z tym - konieczne będzie zastosowanie wielu poprawek. Nowa data początku misji Psyche została wyznaczona na drugą połowę września. Ale to jeszcze nic pewnego.

Co jest powodem opóźnienia rozpoczęcia misji?
Zrzut ekranu (youtube.com/NASA)

Misja Psyche miała wystartować 1 sierpnia - tak zakładała NASA. Tego dnia statek miał być wyniesiony w kosmos, aby rozpocząć kilkuletnią podróż w kierunku metalicznej asteroidy o takiej samej nazwie. Niestety, w związku z pojawieniem się kilku problemów, agencja była zmuszona zmienić plany.

Kilkutygodniowe opóźnienie

Nowa data startu sondy Psyche przypada na najwcześniej 20 września. Z tego wynika, że będzie miał ma co najmniej siedem tygodni opóźnienia. NASA przekazała, że doszukano się problemów natury oprogramowania. Dopiero po usunięciu usterki, sonda będzie mogła rozpocząć misję.

 


Źródło: niezalezna.pl, space.com, komputerswiat.pl

#NASA

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo