Legion cudzoziemski nie pozwoli Rosji wygrać. ZOBACZ, jak radzi sobie z wrogiem [WIDEO]

Od początku wojny na Ukrainie, w mediach społecznościowych pojawiają się zdjęcia oraz filmy - często z frontu. Najnowszy opublikowany przez żołnierzy film przedstawia pokrótce akcję, w której udział biorą członkowie legionu cudzoziemskiego. Trzeba przyznać, materiał robi wrażenie.

Legion cudzoziemski w akcji!
Zrzut ekranu (twitter.com/@IAPonomarenko)

Ukraińska armia nie ma zamiaru się poddać. Świadczą o tym coraz większe straty, jakie zadają walczącym po stronie Rosji. Brutalna napaść Federacji Rosyjskiej trwa nieprzerwanie od 93 dni. Obrońcy kraju stawiają jednak na tyle skuteczny opór najeźdźcom, że walki trwają znacznie dłużej niż spodziewali się okupanci. Kolejnym dowodem potwierdzającym bohaterstwo Ukraińców są nagrania wideo z frontu, które codziennie obiegają media społecznościowe.

Bohaterzy z legionu cudzoziemskiego

Jedno z najnowszych nagrań pokazuje, jak wygląda atak "z ukrycia". Dzięki temu filmowi, internauci, którzy śledzą na bieżąco wydarzenia na Ukrainie, mogą zobaczyć, jak rzeczywiście wygląda walka na froncie. Na wideo widać, jak obrońcy Ukrainy skradają się po lesie. Zaraz po zakamuflowaniu się w krzakach odpalone zostały pociski, którymi chciano zniszczyć rosyjskie transportery opancerzone BTR-80. Co warto zaznaczyć - autorzy nagrania należą do legionu cudzoziemskiego. Na materiale słychać, jak porozumiewają się między sobą w języku angielskim.

Trzeba przyznać, iż ataki z ukrycia przynoszą ukraińskiej armii zamierzone skutki. Z informacji podanych przez ministerstwo obrony Ukrainy wynika, że przez 93 dni trwania inwazji obrońcy ojczyzny zabili już około 30 tys. żołnierzy Putina. Co więcej, Rosjanie ponoszą z każdym dniem coraz bardziej dotkliwe straty w sprzęcie. 

 

 


Źródło: niezalezna.pl, o2.pl

#legion cudzoziemski #Rosja #Ukraina #wojna

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo