Z OSTATNIEJ CHWILI

Sąd uznał Saleha Abdeslama za winnego zabójstw w atakach terrorystycznych w Paryżu z 2015 roku.  • • • Salah Abdeslam został skazany na dożywocie za udział w zamachach terrorystycznych z listopada 2015 roku.  • • •

Adam Kwiatkowski - z Kancelarii Prezydenta do Watykanu

Dotychczasowy sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Adam Kwiatkowski został nowym ambasadorem RP przy Stolicy Apostolskiej. Kwiatkowski, który zastąpi Janusza Kotańskiego, odebrał nominację z rąk szefa MSZ Zbigniewa Raua.

Sejm RP Fot. Kancelaria Sejmu/Łukasz Błasikiewicz - Uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką w Markowej, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=77599105

Kwiatkowski będzie nowym ambasadorem nadzwyczajnym i pełnomocnym RP przy Stolicy Apostolskiej i Zakonie Kawalerów Maltańskich. Zastąpi Janusza Kotańskiego, który ambasadorem był od 2016 roku.

Sejmowa komisja spraw zagranicznych zarekomendowała kandydaturę Kwiatkowskiego na początku marca. Kwiatkowski wówczas podkreślał, że Stolica Apostolska to ważny podmiot prawa międzynarodowego, z którym należy współpracować i wzajemnie wspierać się w wielu inicjatywach - w tym w zakresie działań humanitarnych oraz kulturalnych - na całym świecie.

Kwiatkowski pełnił do tej pory funkcję sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta, gdzie odpowiadał m.in. za sprawy związane z Polonią. Wcześniej, od 2015 do 2017 r., pełnił funkcję Szefa Gabinetu Prezydenta RP. 

 


Źródło: niezalezna.pl, pap

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo