Z OSTATNIEJ CHWILI

Sąd uznał Saleha Abdeslama za winnego zabójstw w atakach terrorystycznych w Paryżu z 2015 roku.  • • • Salah Abdeslam został skazany na dożywocie za udział w zamachach terrorystycznych z listopada 2015 roku.  • • •

Opuścił areszt i... poszedł kraść

Policjanci z Radomia zatrzymali 22-latka, który usiłował ukraść kasetkę z pieniędzmi w jednym z miejscowych dyskontów. Mężczyzna kilka godzin wcześniej opuścił areszt śledczy – poinformował rzecznik prasowy radomskiej policji st. sierż. Kamil Warda.

pixabay.com/falco

22-letni radomian przyszedł do jednego ze sklepów dyskontowych w Radomiu przy ul. Wolanowskiej. "Gdy kasjerka obsługiwała innego klienta, 22-latek usiłował wyrwać jej kasetkę z pieniędzmi" – zrelacjonował rzecznik.

Z pomocą kobiecie przyszli inni pracownicy, którzy uniemożliwili mężczyźnie kradzież. W trakcie zdarzenia sprawca uszkodził artykuły spożywcze i kosmetyki znajdujące się w okolicy kasy, a następnie wybiegł ze sklepu.

Na podstawie rysopisu podanego przez sprzedawczynie, policjanci zatrzymali mężczyznę w okolicy. Jak się okazało, 22-latek kilka godzin wcześniej opuścił areszt śledczy. W chwili zatrzymania znajdował się pod wpływem alkoholu, badanie wykazało blisko promil w organizmie.

Mężczyzna niedługo nacieszył się wolnością. Decyzją Sądu Rejonowego w Radomiu najbliższe 3 miesiące ponownie spędzi w areszcie. Usłyszał zarzuty w związku z usiłowaniem rozboju. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo