Z OSTATNIEJ CHWILI

Katarzyna Kawa przegrała z rozstawioną z numerem trzecim tunezyjską tenisistką Ons Jabeur 4:6, 0:6 w drugiej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu • • •

Zagubiony bóbr spacerował ulicami Giżycka. Policjanci odprowadzili go na plażę

Niecodzienną interwencję podjęli policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. Patrolując nocą miejskie ulice natknęli się na spacerującego drogą bobra. Policjanci zaopiekowali się zwierzęciem i zawieźli je na mazurską plażę.

pixabay

Jak podała warmińsko-mazurska policja, ta niecodzienna sytuacja miała miejsce nocą z niedzieli na poniedziałek.

Policjanci patrolując ulicę Tadeusza Kościuszki w Giżycku na wysokości skrzyżowania z ulicą Smętka zauważyli spacerującego drogą bobra. Jak podała policja w komunikacie, "funkcjonariusze nie mogli przejść obojętnie obok zagubionego w mieście zwierzęcia i podjęli natychmiastową interwencję przetransportowania bobra do jego domu".

Policjanci skontaktowali się ze strażnikiem miejskim, który dysponował potrzebnym sprzętem do transportu. Po umieszczeniu bobra w klatce, został on przewieziony na jedną z plaż w Giżycku, gdzie wypuszczono go na wolność - podała policja.

Bóbr to największy europejski gryzoń. Prowadzi głównie nocny tryb życia. Zamieszkuje brzegi jezior i bagien, gdzie zakłada żeremia, zbudowane z gałęzi i fragmentów rośli. W Polsce jest gatunkiem chronionym.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo