Strzały w komisie, dwie osoby nie żyją. Nowe fakty o dramacie w Olsztynie

Policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza zabezpieczała ślady na terenie autokomisu przy ul. Lubelskiej w Olsztynie, gdzie znaleziono ciała dwóch mężczyzn z ranami postrzałowymi głowy. Na miejscu znaleziono krótką broń palną. - Ciała zostaną zabezpieczone w prosektorium - podała policja.

Zdjęcie ilustacyjne
pixabay.com

Komis samochodowy, na terenie którego znaleziono ciała dwóch mężczyzn, leży w przemysłowej dzielnicy Olsztyna, przy ulicy Lubelskiej. Nie ma tam domów mieszkalnych, są magazyny, komisy, salony samochodowe, rowerowe, czy hurtownie. Teren komisu był ogrodzony taśmą policyjną. Na posesji, gdzie stoi drewniana altana, policjanci zabezpieczali ślady. Rozstawili też namiot osłaniający miejsce. Na terenie komisu widać było funkcjonariuszy w białych kombinezonach.

- Znałem właścicieli komisu, tak, jak zna się sąsiadów. Żadnych bliższych znajomości. Oni robili swoje, a ja swoje. A teraz się dowiedziałem, że tam znaleziono ciała mężczyzn

- mówi właściciel pobliskiego serwisu samochodowego.

Rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie podkomisarz Rafał Prokopczyk powiedział dziennikarzom obserwującym pracę śledczych, że "dziś po godz. 16 dyżurny oficer Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał informację o mężczyźnie, który może w sposób agresywny stwarzać zagrożenie dla innych osób". Miało do tego dojść w rejonie ulicy Lubelskiej. Na miejsce skierowany został patrol. Policjanci, gdy dojechali na wskazane miejsce nikogo nie zastali. Postanowili sprawdzić teren przyległy do ulicy Lubelskiej.

"Z kolejnych informacji dowiedzieliśmy się, że mężczyzna, który miał się zachowywać agresywnie, mógł wejść na teren jednego z komisów, a potem do jednego z pomieszczeń. Policjanci sprawdzili tę informację. Weszli na teren komisu i po wejściu do jednego z pomieszczeń zastali tam ciała dwóch mężczyzn. Na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą oraz technika kryminalistyki"

- podkreślił.

Zginęli mężczyźni w wieku 48 i 50 lat

Rzecznik wyjaśnił, że w policyjnych czynnościach polegających na zabezpieczaniu śladów kryminalistycznych osobiście brał udział także prokurator. - W trakcie oględzin miejsca zdarzenia policjanci znaleźli i zabezpieczyli broń palną krótką, która zostanie poddana dalszym badaniom laboratoryjnym pod kątem balistycznym. Decyzją prokuratora ciała obu mężczyzn zostaną zabezpieczone w prosektorium do dalszych badań sekcyjnych - dodał Prokopczyk.

"Z informacji, jakie udało się ustalić na tę chwilę, wynika, że ofiarami są mężczyźni w wieku 48 i 50 lat" - mówił. "W obecnej sytuacji możemy mówić, że z posiadanych przez nas informacji nie brały udziału inne osoby. Możemy przekazać, że nie doszło ani do zniszczeń, ani do włamania na terenie posesji komisu samochodowego" - dodał policjant

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Olsztyn #zabójstwo

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo