Z OSTATNIEJ CHWILI

Prezydent Biden: będziemy wspierać Ukrainę tak długo, jak będzie to konieczne, by zapewnić, że Ukraina nie zostanie pokonana • • • Biden: nie będę prosił Arabii Saudyjskiej o zwiększenie wydobycia ropy naftowej, ale mam nadzieję, że będą na tyle rozsądni, by to zrobić • • •

Dzień Matki w czasach wojny. Czytaj "Gazetę Polską Codziennie"

26 maja to Dzień Matki. Dla ukraińskich matek każdy dzień to strach o swoje dzieci. Cierpienie po ich stracie. Według danych ONZ Rosjanie zamordowali już ponad dwieście dziewczynek i chłopców. Rozdzielają rodziny. Do Rosji wywieźli już tysiące dzieci. W hołdzie matkom, które zmagają się z rosyjskim barbarzyństwem publikujemy „Wiersz do Matki Ukrainki” Magdaleny Żurawskiej vel Grajewskiej.

Czytaj Gazetę Polską Codziennie
Marcin Pegaz/Gazeta Polska

Wojenna rzeczywistość Ukrainy to także postępujące każdego dnia straty materialne.

- Ukraina wciąż cierpi i ponosi ogromne straty z powodu niczym niesprowokowanej agresji Rosji. Codziennie giną ludzie, odnoszą rany, niszczone są infrastruktura kraju i mienie prywatne – niestety, najbardziej cierpi ludność cywilna tego państwa. W wyniku wojny zniszczona została ogromna liczba budynków mieszkalnych, szkół, szpitali, instytucji opiekuńczych, w ruinie są całe miasta. Istotnym zagrożeniem dla ludności cywilnej, zarówno tej, która pozostała w swych domach, jak i tej, która ucieka przed wojną, są miny i niewybuchy oraz inne pozostałości arsenałów wojennych

 - rozpoczyna swoją analizę raportu ONZ ws wojny na Ukrainie Ryszard Czarnecki.

Rosyjska agresja zmieniła postrzeganie ładu prawnego nie tylko tego międzynarodowego, ale także wewnętrznego w wielu krajach. Także w Polsce. W czwartek Sejm  zajmie się projektem Prawa i Sprawiedliwości dotyczącym zmian w konstytucji. Pozwolą one na przejmowanie przez skarb państwa własności, która może służyć do wspierania rosyjskiej agresji, oraz niewliczanie wydatków na obronę ojczyzny do długu publicznego. Na czym te zmiany polegają i dlaczego są tak istotne informujemy szeroko w czwartkowym numerze Gazety Polskiej Codziennie.

Relacjonujemy także rozmowy premiera Morawieckiego w Davos. Światowe Forum Ekonomiczne to miejsce wielu debat politycznych i gospodarczych. Kompendium wiedzy o najważniejszych dla polskiej gospodarki sprawach właśnie w czwartkowej Codziennej, w naszym cyklicznym dodatku Patriotyzm Gospodarczy.

Zachęcamy do lektury!
 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Gazeta Polska Codziennie

Jarosław Molga
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo