Z OSTATNIEJ CHWILI

Sąd uznał Saleha Abdeslama za winnego zabójstw w atakach terrorystycznych w Paryżu z 2015 roku.  • • •

Spore zmiany w opiece nad chorymi z nowotworem piersi

Wprowadzenie ośrodków kompleksowej opieki nad chorym z nowotworem piersi przewidują trzy projekty nowelizacji rozporządzeń ministra zdrowia. Projekty nowelizacji mają wprowadzić zmiany w rozporządzeniach resortu zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, z zakresu leczenia szpitalnego i z zakresu rehabilitacji leczniczej.

Zdjęcie autorstwa Christina Morillo z Pexels

Jak uzasadniono, „obecnie obowiązujące przepisy dotyczące kompleksowej opieki onkologicznej nad świadczeniobiorcą z nowotworem piersi” powodują m.in. wątpliwości interpretacyjne.

Efektem proponowanych zmian jest wprowadzenie nowego jednolitego modelu kompleksowej diagnostyki i leczenia nowotworów piersi, który będzie opierał się na skoordynowanych działaniach jednego ośrodka, zapewniającego wymaganą infrastrukturę do realizacji świadczeń opieki zdrowotnej w ramach opieki kompleksowej oraz wielodyscyplinarny zespół terapeutyczny, planujący i koordynujący cały proces leczenia.

Autorzy projektu uzasadniają, że idea wprowadzenia ośrodków kompleksowej opieki nad świadczeniobiorcą z nowotworem piersi uzyskała poparcie wielu instytucji działających na rzecz poprawy zdrowia publicznego.

Wśród tych inicjatyw należy wyróżnić rezolucję Parlamentu Europejskiego w sprawie raka piersi w rozszerzonej Unii Europejskiej, wzywające państwa członkowskie Unii Europejskiej do stworzenia sieci takich ośrodków oraz działania towarzystw naukowych (np. SIS, EUSOMA). Badania naukowe wskazują na wysoką efektywność wprowadzenia ośrodków.

 


Źródło: Niezalezna.pl, PAP

#leczenia nowotworów piersi

MaŁu
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo