Z OSTATNIEJ CHWILI

Sąd uznał Saleha Abdeslama za winnego zabójstw w atakach terrorystycznych w Paryżu z 2015 roku.  • • •

Schroeder: z nominacji Gazpromu zrezygnowałem już dawno

Pozycja Gerharda Schroedera w rosyjskim biznesie i jego brak refleksji wobec inwazji Rosji na Ukrainę spotkała się w końcu z realnymi konsekwencjami. Dziś, były kanclerz RFN, poinformował o swojej rezygnacji ze stanowiska w radzie nadzorczej firmy energetycznej Gazprom.

fot. Mehr News Agency, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=77308047

"Z nominacji do rady nadzorczej Gazpromu zrezygnowałem już dawno. Zgłosiłem to również firmie. Dlatego jestem zaskoczony różnymi doniesieniami, które się dzisiaj na ten temat pojawiły"

- czytamy w oświadczeniu Schroedera.

W minionym tygodniu Schroeder zrezygnował także ze stanowiska w radzie nadzorczej rosyjskiego koncernu energetycznego Rosnieft.

Postawa Schroedera

78-letni były kanclerz RFN jest zgodnie oskarżany przez polityków praktycznie wszystkich niemieckich partii o zajmowanie wysoko płatnych stanowisk w rosyjskich spółkach państwowych w czasie, gdy Unia Europejska nakłada kolejne sankcje na rosyjską gospodarkę, aby w ten sposób pomóc Ukrainie.

Z powodu zaangażowania po stronie Rosji Schroeder utracił także przywileje, przysługujące byłym kanclerzom, m.in. opłacane przez rząd niemiecki reprezentacyjne biuro wraz personelem. Także Parlament Europejski rozważa umieszczenie Schroedera na liście oligarchów, objętych sankcjami.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Gerhard Schroeder #Ukraina #Rosja

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo