Z OSTATNIEJ CHWILI

Salah Abdeslam został skazany na dożywocie za udział w zamachach terrorystycznych z listopada 2015 roku.  • • •

Hubert Hurkacz z pewnym awansem we French Open. Polak pokonał włoskiego kwalifikanta

Hubert Hurkacz w dobrym stylu awansował do drugiej rundy wielkoszlemowego French Open. Polski tenisista we wtorek w trzech setach 7:5, 6:2, 7:5 pokonał Włocha Giulio Zeppierimiego.

Hubert Hurkacz nie bryluje zwykle na mączce, która nie należy do jego ulubionych nawierzchni, ale we wtorkowym pojedynku na rozpoczęcie udziału we French Open poradził sobie dobrze. 20-letni Zeppieri w światowym rankingu zajmuje dopiero 216. miejsce. Mecz z Hurkaczem był jego wielkoszlemowym debiutem. Spotkanie trwało dwie godziny i trzy minuty, a Polak nie dał rywalowi nawet jednej okazji na przełamanie.

Hubert Hurkacz przełamie złą passę w Roland Garros?

Wrocławianin w paryskiej imprezie nigdy nie przebrnął drugiej rundy. Teraz teoretycznie ma szansę poprawić to osiągnięcie. Kolejnym rywalem "Hubiego" będzie albo Hiszpan Pablo Andujar, albo kolejny Włoch - Marco Cecchinato. Andujar w rankingu jest 98., a Cecchinato 132.

Hubert Hurkacz (Polska, 12) - Giulio Zeppieri (Włochy) 7:5, 6:2, 7:5

Źródło: PAP, niezalezna.pl