Z OSTATNIEJ CHWILI

Katarzyna Kawa przegrała z rozstawioną z numerem trzecim tunezyjską tenisistką Ons Jabeur 4:6, 0:6 w drugiej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu • • •

Ukraińcy wracają z Holandii do ojczyzny

Holenderskie ministerstwo sprawiedliwości poinformowało, że odnotowuje "wyraźny" wzrost liczby ukraińskich uchodźców szukających pomocy w powrocie do domu.

pixabay

Z informacji ministerstwa wynika, że Ukraińcy coraz częściej zwracają się do Służby Repatriacji i Wyjazdów (DT&V) z prośbą o pomoc w organizacji powrotu do swojego kraju.

DT&V informuje, że na początku maja nie otrzymywało prawie żadnych próśb o pomoc w organizacji wyjazdu do zaatakowanego przez Rosję kraju. Obecnie, tylko w ciągu tygodnia, takich wniosków wpłynęło prawie 200.

Rzecznik resortu powiedział portalowi NU, że ministerstwo spodziewa się, że w najbliższym czasie na Ukrainę wróci "znacznie więcej" ukraińskich uchodźców.

Sekretarz stanu ds. azylu Eric van der Burg powiedział w piątek, że fala przyjeżdżających do Holandii ukraińskich uchodźców słabnie. "Ludzie wciąż przybywają, ale w znacznie wolniejszym tempie niż wcześniej" – mówił dziennikarzom.

Według najnowszych oficjalnych danych w niderlandzkich gminach zarejestrowało się około 60 tys. uchodźców z Ukrainy.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Ukraina

wg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo