Z OSTATNIEJ CHWILI

Prezes PiS: chcemy przedstawić projekt ustawy dotyczącej powołania komisji, która zbadałaby politykę energetyczną prowadzoną przez rząd polski w latach 2007-2015 • • • Premier: komisja weryfikująca wpływy rosyjskie na bezpieczeństwo wewnętrzne w Polsce potrzebna jest nie tylko po to, aby wyjaśnić przeszłość, ale również po to, aby pozbyć się zwałów rosyjskich raz na zawsze w przyszłości • • •

Manuel Neuer bez wątpliwości w sprawie Roberta Lewandowskiego: „Jeśli on chce odejść, zrobi to”

Manuel Neuer powiedział, że Bayern Monachium "musi wyważyć" decyzję w sprawie Roberta Lewandowskiego, który chce opuścić Bundesligę. Bramkarz Bawarczyków nie wątpi, że Polak postawi na swoim, jeżeli faktycznie będzie chciał odejść do FC Barcelony.

Robert Lewandowski najchętniej odszedłby z Bayernu już w najbliższym okienku transferowym
fot. twitter.com/lewy_official

Robert Lewandowski zapowiedział, że nie przedłuży wygasającej po następnym sezonie umowy z mistrzem Niemiec i wszystko wskazuje, że chciałby już latem tego roku opuścić Bayern. Zainteresowana jego pozyskaniem jest Barcelona, ale władze klubu z Bawarii stoją na razie na stanowisku, że Lewandowski wypełni kontrakt.

Myślę, że Robert Lewandowski ma jasno sprecyzowane stanowisko, podobnie jak klub. Na razie ma jeszcze roczny kontrakt i do tego czasu jest związany z klubem

- powiedział Neuer przebywający z reprezentacją Niemiec na zgrupowaniu w Marbelli.

Robert Lewandowski nie do zastąpienia

Jeśli on chce odejść, to to zrobi. W takim razie klub musi wyważyć, co ma większy sens w takiej sytuacji, puścić "Lewego", czy go zatrzymać jeszcze przez rok. Kluczowe pytanie brzmi: kto go może zastąpić?

- dodał Neuer, który w poniedziałek przedłużył kontrakt z Bayernem o rok, do końca sezonu 2023/24.

36-letni bramkarz zapewnił, że w pełni w tej sprawie ufa władzom klubu - prezesowi Oliverovi Kahnowi i dyrektorowi sportowemu Hasanowi Salihamidzicowi:

Jestem pewny, że oni podejmą decyzje dobre dla Bayernu.

Neuer i Mueller z nowymi kontraktami

Neuer, podobnie jak wcześniej inny weteran Thomas Mueller, przedłużył umowę tylko o 12 miesięcy, ale jak przyznał, nie chciał dłuższego kontraktu. "Tak naprawdę to są przecież jeszcze dwa lata. Nie wiem, czy będę chciał grać dłużej i czy będę w stanie" - podkreślił. Rozmowy w tej sprawie z Salihamidzicem określił jak "łatwe i przyjemne".

Neuer gra w Bayernie od 2011 roku. Z bawarskim klubem zdobył 10 tytułów mistrza Niemiec i dwukrotnie wygrał Ligę Mistrzów.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Robert Lewandowski #FC Barcelona #Bayern Monachium #piłkarskie transfery

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo