Z OSTATNIEJ CHWILI

Sąd uznał Saleha Abdeslama za winnego zabójstw w atakach terrorystycznych w Paryżu z 2015 roku.  • • •

PGE będzie wspierać odbudowującą się Ukrainę

Od pierwszego dnia agresji Rosji na Ukrainę Grupa PGE realizuje działania mające na celu pomoc uchodźcom, wspiera organizacje i instytucje dające im schronienie oraz pomaga w skompletowaniu transportów humanitarnych wysyłanych do ukraińskich miast. Teraz nasz największy producent energii zadeklarował, że wesprze odbudowę ukraińskiej sieci energetycznej po zakończeniu wojny.

Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej i ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca
PGE

Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej spotkał się m.in. w tej sprawie z ambasadorem Ukrainy w Polsce Andrijem Deszczycą.

– Serdeczne dziękuję za wsparcie dla Ukraińców w czasie ciężkiej próby, jaką jest wojna, za pomoc w dostawach energii na obszary, które ucierpiały wskutek działań okupantów, oraz za gotowość do współpracy na rzecz odbudowy Ukrainy po naszym zwycięstwie

– powiedział Andrij Deszczyca, ambasador Ukrainy w Polsce.

PGE od pierwszego dnia wojny pomaga uchodźcom

Od pierwszego dnia agresji Rosji na Ukrainę Grupa PGE, poprzez Fundację PGE, przekazała darowizny w wysokości 800 tys. złotych. Środki zostały przeznaczone na bieżącą pomoc uchodźcom przybywającym do Polski oraz na pomoc humanitarną wysyłaną na tereny objęte największymi działaniami wojennymi.

 – Jesteśmy całym sercem z walczącą Ukrainą. Od początku wojny wspieramy naszych sąsiadów w tym trudnym dla nich czasie, organizujemy pomoc dla przybywających do Polski uchodźców i na pewno nie zostawimy Ukrainy bez pomocy po zakończeniu wojny

– podkreślił Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej podczas spotkania z ambasadorem Ukrainy.


Szybka odpowiedź na konkretne potrzeby

PGE wsparła również zakup trzech w pełni wyposażonych namiotów pneumatycznych, które powiększyły bazę noclegową dla uchodźców ze wschodniej Ukrainy przybywających do Lwowa i Truskawca, blisko granicy z Polską. 
PGE udostępniła również miejsca noclegowe w swoim Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Energetyk” w Nałęczowie, w którym schronienie znalazło 120 członków rodzin ukraińskich energetyków uciekających przed rosyjską agresją na Ukrainę. 

Wsparcie w utrzymaniu ciągłości dostaw energii

PGE skierowała też wsparcie do ukraińskiego sektora energetycznego, który stoi przed problemem utrzymania ciągłości dostaw energii na terenach najbardziej dotkniętych działaniami wojennymi. Na wschodzie Ukrainy bez prądu wciąż pozostają nie tylko urzędy czy domy prywatne, ale także szpitale, przepompownie wody i instytucje, w których schronienia szukają obywatele Ukrainy. Dlatego PGE przekazała na teren Ukrainy agregat prądotwórczy oraz materiały niezbędne do zachowania ciągłości dostaw energii elektrycznej i odtworzenia zniszczonej infrastruktury (m.in. przewody oraz transformatory). Agregat o mocy 410 kVA pozwoli na ciągłe zasilanie szpitala, miejskiego ujęcia wody bądź 600-osobowego osiedla mieszkalnego. Sprzęt został przekazany energetykom z Ukrainy za pośrednictwem Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.
Dodatkowo na specjalny wniosek gminy Ustrzyki Dolne PGE wybudowała tymczasową linię niskiego napięcia, zasilającą w energię elektryczną namioty na przejściu granicznym w Krościenku, w których znajdują się punkty z pomocą medyczną, posiłkami i pomieszczenia do odpoczynku dla uchodźców.
Przed PGE jednak kolejne ważne zadanie – to wsparcie naszych sąsiadów w odbudowie infrastruktury po zakończeniu wojny.

– PGE posiada doświadczenie oraz kompetencje niezbędne w budowie i obsłudze sieci energetycznych. Po zakończeniu wojny na Ukrainie pracownicy PGE Dystrybucja stanowiliby cenne wsparcie przy odbudowie infrastruktury dystrybucyjnej. Deklarujemy pełną współpracę w przywracaniu niezawodnych dostaw energii elektrycznej do ukraińskich gospodarstw domowych i odbudowującej się ukraińskiej gospodarki

– zapowiedział prezes Wojciech Dąbrowski.
 

 


Źródło: PGE/niezalezna.pl

##energetyka #energetyka

Mariusz Andrzej Urbanke
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo