Minister Czarnek: Politycy, tacy jak pan Juszczyszyn, nie powinni orzekać w polskich sądach

"To są politycy ubrani w togi sędziowskie" - tak o sędziach uczestniczących w rozmaitych wiecach mówił dziś minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Wskazał tu m.in. na sędziego Pawła Juszczyszyna z Olsztyna.

Paweł Juszczyszyn
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego wczoraj uchyliła zawieszenie w czynnościach służbowych olsztyńskiego sędziego Pawła Juszczyszyna. Sędzia Juszczyszyn został zawieszony przez Izbę Dyscyplinarną ponad dwa lata temu w związku z prowadzonym wobec niego postępowaniem dyscyplinarnym.

Sprawę jednoosobowo rozpatrzył prezes Izby Dyscyplinarnej Adam Roch. Jak wskazał w uzasadnieniu decyzji okres ponad dwóch lat zawieszenia sędziego Juszczyszyna, które co do zasady powinno być stanem tymczasowym, ocenić należy jako nadmiernie ingerujący w wymiar sprawiedliwości, w tym w zasadę nieusuwalności sędziego.

Kwestia zawieszenia sędziego Juszczyszyna była przedmiotem wielomiesięcznej batalii prawnej.

Czy odwieszenie sędziego Juszczyszyna przyspieszy proces "odblokowania" Polsce pieniędzy unijnych? - zapytał dziennikarz TVN ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Ale takiej odpowiedzi się chyba nie spodziewał...

- Politycy tacy jak pan Juszczyszyn nie powinni orzekać w polskich sądach. Bo to są politycy ubrani w togi sędziowskie. Występują na rozmaitych wiecach stricte politycznych, całkowicie nie licujących z godnością i powagą zawodu sędziego

- stwierdził Czarnek.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Paweł Juszczyszyn #Przemysław Czarnek

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo