„Blokada eksportu i importu żywności jako rosyjska broń”. Von der Leyen: To ma globalne reperkusje

- Nasze sankcje niszczą rosyjską gospodarkę, a tym samym rosyjską machinę wojenną - powiedziała na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos Ursula von der Leyen. Szefowa Komisji Europejskiej. Dodała, że Rosja wstrzymuje dostawy żywności, wykorzystując to jako broń, ma to globalne reperkusje.

Ursula von der Leyen
youtube.com/ DW News screen

Sankcje Unii Europejskiej niszczą rosyjską gospodarkę, a tym samym rosyjską machinę wojenną uruchomioną przeciwko Ukrainie - powiedziała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen w swoim wtorkowym przemówieniu na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Davos.

Von der Leyen powiedziała również, że Rosja wykorzystuje obecnie blokadę eksportu i importu żywności z ukraińskich portów jako broń, co ma globalne reperkusje. Przypomina to rosyjską strategię dotyczącą wykorzystywania przez Rosję w ten sam sposób surowców energetycznych - zaznaczyła przewodnicząca KE.

Zaapelowała do społeczności międzynarodowej o współpracę w celu zakończenia wojny, natychmiastowego działania i jak najpełniejszej pomocy Ukrainie, tak gospodarczej, jak i wojskowej.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, twitter,com, pap

#świat

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo