Morawiecki: Chcemy rozwijać się szybko. Jesteśmy gotowi, by jeszcze bardziej podkręcić tempo

"Polska jest rozwiniętą gospodarką, ale ma apetyt na więcej" - stwierdził premier Mateusz Morawiecki podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. W swoim przemówieniu szef rządu mówił też m.in. o pomocy ukraińskim uchodźcom.

Premier Morawiecki przebywa w Davos
fot. TVP Info

- Chcemy rozwijać się szybko, jesteśmy gotowi, żeby podkręcić tempo jeszcze bardziej. Według raportów, Polska należy do najbardziej zaawansowanych technologicznie krajów

- powiedział premier Mateusz Morawiecki, dodając:

Google ostatnio zainwestował blisko miliard dolarów w Polsce. Światowi technologiczni przywódcy widzą, że polscy specjaliści należą do najlepszych na świecie. Inwestycje w Polsce oznaczają więcej niż gwarantowane zyski. To inwestycja w bezpieczeństwo i stabilność wschodu.

Polski premier mówił również o tym, jak obywatele Polski pomagają uchodźcom z ogarniętej wojną Ukrainy. 

- Wiele osób pyta mnie, gdzie są obozy uchodźców w Polsce. Nie ma u nas obozów, bo wszyscy ci ludzie znaleźli miejsca w polskich domach, mieszkaniach, ośrodkach w całym kraju. Tak długo, zanim będą chcieli wrócić na Ukrainę, to są ciepło witani w Polsce. Cieszymy się, że zostają z nami

- podkreślił.

Morawiecki dodał, że sojusz Polski i USA jest silny niż kiedykolwiek. - Możemy wspólnie pomóc Ukrainie pokonać Rosję - zaznaczył. 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Ukraina #Mateusz Morawiecki #Davos

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo