Z OSTATNIEJ CHWILI

Hubert Hurkacz przegrał z hiszpańskim tenisistą Alejandro Davidovichem Fokiną 6:7 (4-7), 4:6, 7:5, 6:2, 6:7 (8-10) w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu • • •

Wspólny start opozycji? Poseł PiS... trzyma kciuki za ten pomysł. „Kibicuję takiej liście”

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski trzyma kciuki za plan Donalda Tuska, który zakłada "zjednoczenie opozycji" na jednej liście wyborczej. Przypomina, że w 2019 roku w takim przypadku wybory do Parlamentu Europejskiego wygrała Zjednoczona Prawica.

Koalicja Europejska nie wypaliła - czas na powtórkę?
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Donald Tusk co jakiś czas powraca do pomysłu z 2019 roku, który doprowadził do... wyborczej porażki Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wówczas z jednej listy startowało wiele środowisk opozycyjnych, co nie przełożyło się na pokonanie PiS - Zjednoczona Prawica wygrała zdecydowanie.

- Od wielu miesięcy powtarzam te dość oczywiste apele, słowa, prośby o zjednoczenie opozycji. Oczywiste przeciw nie tylko dla mnie - mówi Tusk na nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych, powołując się na wyniki jednego z badań. - Wzywam wszystkich, idźmy do wyborów razem - dodał ostatnio.

Na ten pomysł niechętnie patrzą m.in. Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL czy Szymon Hołownia z Polski 2050. Pomysł popiera za to... poseł Krzysztof Sobolewski z PiS - pamiętając wynik wyborów sprzed lat.

– Patrząc z perspektywy 2019 roku, to jest moje osobiste zdanie, kibicuję takiej liście. Kibicuję takiej liście i jako Prawo i Sprawiedliwość nie obawiamy się, że będzie to jedna lista, dwie czy więcej list, dla nas to jest sprawa drugorzędna, my musimy patrzeć na własne działania i w tej chwili zmierzyć się z tym co mamy w Polsce

– powiedział dziś Sobolewski w Polskim Radiu 24. 

 


Źródło: Polskie Radio 24, Niezalezna.pl

#opozycja #Krzysztof Sobolewski

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo