Kto do Pałacu Prezydenckiego? Ten sondaż wyborczy pokazuje zaskakujący scenariusz

Andrzej Duda kontynuuje drugą i ostatnią kadencję jako prezydent RP. Kto mógłby zostać jego następcą za trzy lata? - zastanawiają się wyborcy. Gdyby wybory odbywały się dziś, faworytem mógłby być... premier Mateusz Morawiecki. Jak pokazuje ten sondaż, pierwszą turę na pewno by wygrał, wyprzedzając Rafała Trzaskowskiego.

Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

W sondażu IBRiS dla Radia ZET badani byli pytani o to, na kogo oddaliby swój głos, gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę. "Gdyby w kolejnych wyborach prezydenckich kandydatem PiS był Mateusz Morawiecki, to wygrałby pierwszą turę" - wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla Radia ZET.

Premier mógłby liczyć na 33,8 proc. poparcia. Drugi wynik osiągnąłby Rafał Trzaskowski z poparciem 30,4 proc. wyborców. Trzecie miejsce - z wynikiem 10,6 proc. - przypadłoby Szymonowi Hołowni. Krzysztof Bosak mógłby liczyć na 7,1 proc. poparcia, a Władysław Kosiniak-Kamysz na 6,6 proc.

Poza pierwszą piątką wg. sondażu znaleźli się Robert Biedroń (4,1 proc.), Michał Kołodziejczak (1,7 proc.) i Zbigniew Ziobro (1,0 proc.). 4,7 proc. ankietowanych pytanych przez IBRiS nie wie jeszcze, na kogo oddałoby głos.

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, to wzięłoby w nich udział 65,8 proc. uprawnionych do głosowania. 28,1 proc. deklaruje, że nie wzięłaby udziału w głosowaniu. 6,1 proc. nie wie, czy poszłaby zagłosować.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#sondaż #wybory

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo